کشتار شیعیان نیجریه توطئه ای صهیونیستی است که پشت پرده آن عربستان سعودی قرار دارد

الهیان گفت: کشتار بی رحمانه شیعیانان نیجریه توسط ارتش این کشور توطئه ای صهیونیستی است که پشت پرده آن عربستان است.

0

به گزارش به دخت و به نقل از طنین یاس، زهره الهیان، نماینده مردم تهران در مجلس هشتم در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس در خصوص کشتار بی رحمانه شیعیان نیجریه توسط ارتش این کشور، اظهار داشت: این اقدام وحشیانه یک توطئه صهیونیستی است که پشت پرده آن عربستان است.

وی افزود: آنچه در منطقه مشاهده می شود، خشونت است که عربستان سعودی از آن حمایت می کند؛ حمایت عربستان سعودی از کشتار شیعیان نیجریه توسط ارتش این کشور جای شگفتی دارد.

الهیان در ادامه این مطلب تصریح کرد: کشورهای اسلامی و سازمان همکاری های اسلامی نباید در مقابل جنایت نسبت به مسلمان سکوت کنند بلکه باید آنها را محکوم نمایند اما از آنجایی که بیشتر از این سازمان ها ناکارآمدی دیده ایم، جمهوری اسلامی ایران باید موضوعات این چنینی را از طریق فرصت های بین المللی پیگیری کند.

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم علت حمایت عربستان سعودی از گروه های تروریستی و کشتار شیعیانان نیجریه را انزوای عربستان سعودی در مجامع بین المللی دانست و گفت: فاجعه منا و جنگ با یمن موجب شناسایی چهره خون خواه عربستان شده است و این کشور دیگر مثل سابق در عرصه بین الملل مقبولیت ندارد و قاعدتاً اتخاذ یکسری از مواضع و سیاست هایی که در عرصه بین الملل به کار برده است بخشی برای خوش آمد گویی به آمریکا و صهیونیست است که بتواند از این طریق مقبولیت خود را باز گرداند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده