شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶

چهار مدرسه علمیه خواهران در اصفهان افتتاح می شود

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان از افتتاح چهار مدرسه علمیه خواهران این استان در دهه ولایت خبر داد.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان اصفهان روز پنجشنبه به نقل از حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی ابطحی اضافه کرد: این مدارس هفته آینده همزمان با سالروز ولادت امام هادی(ع) و در آستانه عید سعید غدیر خم با حضور آیت الله العظمی مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان و حجت الاسلام و المسلمین محمودرضا جمشیدی مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور در شهرستان های نجف آباد، تیران و کرون و اصفهان افتتاح می شود.
وی افزود: ساختمان مدرسه علمیه زهرائیه نجف آباد با زیربنای یکهزار و ۲۰۰ متر مربع در چهار طبقه با هفت کلاس و با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان افزود: همچنین مدرسه علمیه کوثر تیران با زیر بنای یکهزار و ۲۰۰ متر مربع در ۲ طبقه با هفت کلاس و اعتباری افزون بر هفت میلیارد و ۲۲۹ میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید.
حجت الاسلام ابطحی همچنین به افتتاح مدرسه علمیه حضرت نرجس (س) یزدانشهر با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع در ۲ طبقه با ۱۲ کلاس با اعتباری افزون بر پنج میلیارد و ۳۵۷ میلیون ریال و مدرسه علمیه جامعه النور اصفهان با زیربنای یکهزار و۲۰۰ مترمربع در سه طبقه با هفت کلاس و اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۵۵ میلیون ریال در هفته آینده خبر داد.
پیش از این استان اصفهان دارای ۵۶ حوزه علمیه خواهران بود که از این تعداد هشت حوزه تخصصی در رشته های تفسیر علوم قرآنی، اخلاق و کلام در رشته های مختلف و همچنین مطالعات زنان فعالیت دارند.
حدود هفت هزار و ۷۰۰ بانوی طلبه در این حوزه ها مشغول فراگیری علوم حوزوی هستند که حدود یکهزار نفر آنها در سطح سه (کارشناسی ارشد) تحصیل می کنند.
/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد