پنج قلوهای مشهدی خانه دار شدند

خانواده پنج قلوهای مشهدی در نخستین روز از ماه مبارک رمضان یک واحد مسکن مهر شهر شاندیز را از اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی هدیه گرفت.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، مدیرکل بنیاد مسکن خراسان رضوی روز سه شنبه در حاشیه مراسم اهدای این واحد مسکونی به خانواده پنج قلوهای مشهدی به خبرنگاران گفت: تولد پنج قلوها در اواخر فروردین امسال با سفر رئیس بنیاد مسکن به استان همزمان شده بود، موافقت وی با اهدای یک واحد مسکن به این خانواده را به دنبال داشت.
سیدرضا موسوی نیا افزود: واحد اعطایی یک واحد دوخوابه از پروژه های سه هزار و ۲۰۰ واحدی شاندیز است که ۵۰۰ میلیون ریال بهای آن به خانواده مزبور بخشیده شد و این خانواده اقساط مربوط به وام ۱۵۰ میلیون ریالی مسکن مهر را با کارمزد هفت درصد، به صورت ماهانه دو میلیون ریال پرداخت می کند.
گفتنی است؛ مادر ۲۳ ساله مشهدی ۲۲ فروردین امسال در دومین زایمان خود پنج همزاد پسر را در بیمارستان ام البنین (س) مشهد به دنیا آورد.

*اتمام پروژه مسکن مهر خراسان رضوی در شهریور ماه امسال
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان رضوی گفت: کل واحدهای مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان تا پایان شهریور امسال به متقاضیان تحویل می شود.
موسوی نیا افزود: ۱۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در ۵۸ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت این استان در دست ساخت است که ۹۲ درصد پیشرفت اجرایی دارند.
وی بیان کرد: از کل واحدهای مسکن مهر دو هزار و ۶۸۰ واحد در قالب تعاونی، هزار و ۸۷۷ واحد در قالب گروه ساخت، پنج هزار و ۴۳۳ واحد در قالب انبوه سازی و ۹ هزار و ۷۷۳ واحد در قالب خودمالکی هستند که تاکنون ۱۲ هزار و ۴۷ واحد از این تعداد به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: از ۶ مرحله پروژه دو هزار و ۳۰۰ واحدی مسکن مهر شهر شاندیز، پنج مرحله تحویل متقاضیان شده و یک مرحله آن شامل حدود ۱۰۰ واحد تا پایان شهریور امسال به متقاضیان تحویل می شود.
وی اظهار کرد: پروژه مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان در برخی نقاط مشکل نقص در خدمات روبنایی مانند مدرسه، مسجد، پاسگاه و… و در برخی نقاط مشکل خدمات زیربنایی مانند برق، آب و تلفن و… را دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: تکمیل خدمات روبنایی مسکن مهر نیاز به همکاری سایر دستگاه های اجرایی دارد که در جلسه اخیر شورای مسکن استان تاکید شد که دستگاه ها موظفند این خدمات را امسال تامین کنند.
موسوی نیا افزود: خرید و فروش مسکن مهر تا مدتها ممنوع بود اما از آنجا که این واحدها در برخی نقاط متقاضی ندارد یا دارای معارض است به دستور وزیر راه و شهرسازی، این واحدها در معرض فروش قرار گرفته است.
/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده