پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶

پرسش و پاسخ روان شناسی

بخش پرسش و پاسخ روان شناسی را  در به دخت شروع کردیم. سوالات شما را دکتر صمد شاه محمدپور، کارشناس و مشاور خانواده و عضو هیات علمی دانشگاه پاسخ داده است. دوستانی که به سوالات شان پاسخ داده شده، ولی به دنبال توضیح دقیق تر یا مشاوره حضوری هستند، می توانند تقاضای خود را با شماره تلفن به دخت ۰۹۱۹۹۹۰۴۵۱۲ از طریق پیامک یا شبکه موبایلی تلگرام مطرح نمایند.

سوال چهارم

 ۲۵ساله و دارای فوق لیسانس فضای سبز هستم. با وجود خواستگاران بسیاری که از سمت دانشگاه و محل کار به من پیشنهاد می‌شود، ترس زیادی از ازدواج دارم.

در حقیقت دارای برادری معتاد هستم و والدینی دارم که مدام با هم دعوا دارند و تمام اهالی محل از اوضاع زندگی ما باخبرند، من به خاطر این خانواده بسیار خجالت‌زده هستم و فکر می کنم اگر هریک از خواستگارانم از این قضیه خبردار شوند، یا پشیمان می‌شوند، یا بعد از ازدواج مرا تحقیر می‌کنند. برای همین هم اجازه خواستگاری رسمی به آن‌ها نمی دهم . چگونه این مشکل را رفع کنم؟(۲******۰۹۳۵)

پاسخ:

سلام

صحبت شما تا حدی درست است و نمی توان تاثیر این موضوع را نادیده گرفت.اما کار غلط را با روش غلط اصلاح نمی کنند. در بین خواستگاران شما حتما انسان های شریف و مهربانی هستند که شما را درک کنند و تحقیر نشوید. با مشورت و تعقل و تحقیق، خواستگاری خدا ترس و در خور خود را انتخاب کنید. به دخت نیز شما را در ادامه مسیر کمک خواهد کرد.ان شاء الله

 

سوال پنجم

  1. در دانشگاه با پسری دوست شدم و اکنون دوماه است که به عقد او درآمده‌ام. از لحاظ اخلاق و شرایط کاری موقعیت رضایت‌بخشی دارد و همین موضوع باعث موافقت خانواده‌ام با این ازدواج بود. راستش من دارای خانواده ای سنتی هستم و اعتقادات خانواده ما بر این است که تا زمان عروسی من باکره بمانم، اما همسرم این مسائل را قبول ندارد و به شدت مرا تحت فشار قرار داده است، به طوری‌که جدیداً درگیری زیادی با هم پیدا کرده‌ایم؛ آیا خواسته او را برآورده کنم؟ این کار با این شرایط خانوادگی ما که حتماً مورد نارضایتی خانواده خواهد بود و خودم هم قلباً راضی نیستم .چه کنم؟(فرزانه از تهران)

پاسخ:

 سلام در صورتی که عقد دائم هستید همسر شما حقوق خود را مطالبه نموده است. لذا تمکین کنید .

 

/انتهای متن/

3 Comments

  1. ملوسك گفت:

    ببخشید به سوالهای قبلی پاسخ نمیدید؟؟

  2. هلناامیری گفت:

    سلام و خسته نباشید بیست و یک سالمه و یک ساله که ازدواج کردم همسرم با تنها از خونه رفتن من بیرون بسیار مخالفه من هرکاری میکنم نمیتونم متقاعدش کنم. ازاین طرفم خانوادم بخاره این مسئله خیلی سرزنشم میکنن وااقعا خسته شدم میشه راهنماییم کنین مرسی..

  3. ف گفت:

    سلام. ما دوساله ازدواج کردیم. شوهرم یه عقد ناموفق داشته قبلا که به طلاق منجر شده. منتها متاسفانه از من پنهون کرده بودن و من تو دوران عقد متوجه این قضیه شدم. یه مدتی گذشت و ما به مشکلاتی خوردیم و مجبور شدیم به مشاور مراجعه کنیم. مشاور از مون خواست توقعاتمون رو تو یه کاغذ بنویسیم و بدون اینکه به طرف مقابل نشون بدیم بیم به مشاور. من متاسفانه برگه ی شوهرمو پیدا کردم و خوندم و متوجه شدم شوهرم تو ذهنش داره منو با مورد قبلی مقایسه میکنه و ناراحته از این ضیه که من از لحاظ ظاهر به اندازه مورد قبل زیبا و جذاب نیستم. خیلی غمگینم. هم حس میکنم بهم خیانت شده. هم حس میکنم دیگه علاقه ای به همسرم ندارم. لطفا راهنماییم کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد