سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

خادم:

ورزش بانوان در کسب نتیجه عملکرد بهتری نسبت به مردان دارد

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزش بانوان در کشور باتوجه به هزینه های انجام شده برای آن در کسب نتیجه عملکرد بهتری نسبت به مردان داشته است.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، امیر رضا خادم روز سه شنبه در نشست با اعضای هیات های ورزشی بانوان و مربیان ورزشی استان کردستان در سنندج افزود: ورزش بانوان کشور دارای پتانسیل ها و استعدادهای بالقوه زیادی بوده و باتوجه به هزینه کمتری که برای آنها انجام شده، عملکرد بهتری داشته است.
وی گفت: لازم است در سطح کلان دیدگاه مسئولان به ورزش بانوان تغییر پیدا کند و حمایت های مادی و معنوی از این قشر بیشتر شود.
وی در خصوص اجاره اماکن ورزشی در سطح کشور نیز گفت: میزان درآمدهای وزارت ورزش و جوانان از محل اماکن ورزشی در قالب ماده ۸۸ سالانه بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال است که این مبلغ یک ششم بودجه وزارت ورزش و جوانان است.
خادم اظهار کرد: در سطح کشور بیش از ۱۳هزار هیات فعال وجود دارد و کمک های وزارت ورزش و جوانان به این هیات ها بسیار اندک است.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: هیات های ورزشی باید نسبت به جذب حامیان مالی(اسپانسر) اقدام و بخشی از هزینه های خود را از این طریق تامین کنند.
وی در مورد ورزش استان کردستان نیز گفت: کردستان دارای جوانان با استعداد در رشته های مختلف بوده است و باید با شناسایی این استعدادها، ورزشکاران را نیز به سمت ورزش قهرمانی سوق داد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان نیز در این نشست گفت: این استان از لحاظ ترکیب جنسیتی زنان جوان، رتبه هفتم کشور را دارد و این موضوع باید مورد توجه مسئولان و برنامه ریزان کشور و استان قرار گیرد.
لیلا آژیر افزود: در استان کردستان علاوه بر امکان ورزشی در سطح استان، یک پارک ویژه بانوان با بیش از ۱۸ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است و در خصوص فضاهای ویژه بانوان با کمبود مواجه هستیم.
در این نشست روسای هیات های تیراندازی، فوتبال، کاراته و دومیدانی استان کردستان مشکلات خود را مطرح کردند.
از مجموع ۵۴ هزار نفر ورزشکار بیمه شده استان کردستان ۱۶هزار و ۵۰۰ نفر از آنان بانوان هستند که در قالب ۱۹۴هیات فعال سازماندهی شده اند.
امیر رضا خادم معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت ورزش و جوانان امروز سه شنبه در سفری یک روزه وارد استان کردستان شد و قرار است جلسات تخصصی را با حوزه های مختلف ورزش و جوانان استان برگزار کند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد