دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

هیلاری کلینتون “ذات الریه” دارد

شایعه بیماری هیلاری کلینتون ۶۸ ساله مدت هاست که در رسانه ها و محافل سیاسی آمریکا سوژه ای خبری است. اخبار ضد و نقیضی درباره بیماری احتمالی نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وجود دارد.

پس از اینکه هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مراسم سالگرد واقعه ۱۱ سپتامبر بد حال شده و برای استراحت به خانه دخترش چلسی منتقل شد، پزشک او اعلام کرد این نامزد انتخاباتی آمریکا بیماری ذات الریه دارد.

به گزارش عصر ایران ستاد انتخاباتی کلینتون دیروز در پی بد حال شدن این نامزد انتخاباتی و ترک مراسم پانزدهمین سالگر واقعه ۱۱ سپتامبر، با صدور بیانیه ای به نقل از پزشک معالج او از ابتلای این نامزد انتخاباتی به بیماری ذات الریه دو روز پیش از شرکت او در مراسم ۱۱ سپتامبر خبر داده است.

شایعه بیماری هیلاری کلینتون ۶۸ ساله مدت هاست که در رسانه ها و محافل سیاسی آمریکا سوژه ای خبری است. شایعات و اخبار ضد و نقیضی درباره بیماری احتمالی نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وجود دارد.

بیماری ذات الریه یا “سینه پهلو ” یک بیماری التهابی ریه است که در صورت شدت داشتن، فرد مبتلا باید برای درمان در بیمارستان بستری شود. این بیماری با وجودی که پس از کشف آنتی بیوتیک در علم پزشکی مانند گذشته کشنده نیست اما در صورت شدت، مزمن بودن و مقاومت کم بدن فرد مبتلا به علت سن بالا و یا ترکیب با دیگر عوامل محیطی می تواند گاه کشنده باشد.

هیلاری کلینتون دیروز در مراسم سالگرد ۱۱ سپتامبر در نیویورک از حال رفت و محافظان او را سریعا به یک ون منتقل کرده و از محل بیرون  بردند. او سپس برای استراحت به آپارتمان دخترش چلسی منتقل شد و در نهایت ساعاتی پس از این رویداد ستاد انتخاباتی اش به نقل از پزشک معالج او خبر از ابتلای کلینتون به ذات الریه داد.

لحظه بد حال شدن کلینتون در مراسم دیروز و انتقال او به ون

هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون

دکتر “لیزا بارداک” پزشک معالج کلینتون اعلام کرده معالجه او بابت بیماری ذات الریه از روز جمعه آغاز شده است. بنا به اعلام پزشک کلینتون او مرحله کمبود آب را به خوبی جبران کرده و در حال بهبودی سریع است. هیلاری کلینتون نیز دیروز ساعاتی پس از انتقال به آپارتمان دخترش در مقابل خبرنگاران حاضر شد و حال خود را عالی توصیف کرد.

بیانیه پرشک معالج کلینتون

هیلاری کلینتون

ستاد انتخاباتی کلینتون نیز در بیانیه ای پس از حادثه دیروز اعلام کرده است دلیل اصلی بد حال شدن کلینتون گرما زدگی بوده است. او دیروز پس از یک ساعت و نیم حضور در مراسم یادبود ۱۱ سپتامبر در میانه مراسم از حال رفت و به کمک مشاورانش سوار بر یک ون شد. فیلم انتقال کلینتون به ون در رسانه ها و شبکه های اجتماعی پخش شده است.

انتشار خبر درباره بیماری خانم کلینتون ، اتفاق خوبی برای کمپین انتخاباتی او نیست چرا که محافل جمهوریخواه مخالف او از ماه ها پیش شایعات و گمانه زنی های بسیاری را درباره بیماری خانم کلینتون مطرح کرده اند. این محافل با اشاره به بیماری کلینتون ، او را فاقد صلاحیت برای اداره کشور در مقام ریاست جمهوری دانسته اند.

پیشتر برخی رسانه ها و محافل جمهوریخواه آمریکایی با اشاره به یک عارضه مغزی او در دورانی که وزیر امور خارجه آمریکا بود ( دوره اول باراک اوباما) از احتمال ابتلای او به بیماری فراموشی و حتی آلزایمر و یا پارکینسون خبر داده بودند.

کلینتون در سال ۲۰۱۲ به دلیل لختگی خون در عروق مغزی اش به زمین خورده و برای مداوا به بیمارستان منتقل شده است. پرشکان معالج او گفته اند بیماری او به خوبی درمان شده و او هم اینک هیچ مشکلی از این بابت ندارد.

کمتر از دو ماه دیگر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار خواهد شد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد