هشدار سازمان غذا و دارو درباره لوازم آرایشی غیر بهداشتی

مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از همه گیر شدن مصرف فرآورده های آرایشی تقلبی و قاچاق ابراز نگرانی کرد.

0

به گزارش به دخت به نقل از میزان، بهروز جنت گفت: متقلبان این نوع محصولات به قدری حرفه ای عمل می کنند که گاهی تشخیص محصولات تقلبی از غیرتقلبی دشوار است و حتی کارشناسان و متخصصان این حرفه نیز به سختی قادر به شناسایی محصول تقلبی و اصل آن هستند.
وی تصریح کرد: آمار مطرح شده سهم محصولات تقلبی و قاچاق کالاهای سلامت محور در سطح جامعه، واقعا تکان دهنده است و اگر مدیریت نباشد، مشخص نیست بازار عرضه و تقاضا چه سرانجامی خواهد داشت.
مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی بین مردم اظهار کرد: فرهنگسازی در این حوزه باید از مردم، اصناف، نمایشگاه داران و برگزارکنندگان نمایشگاه های تخصصی، فروشندگان و ارگان های نظارتی، آغاز شود.
جنت افزود: اگر فرآورده های آرایشی به صورت صحیح استفاده نشوند یا در شرایط نامناسبی نگهداری شوند، می توانند به مصرف کننده، آسیب برسانند.
وی با اشاره به عوارض جانبی داروها و لوازم آرایشی مخصوص پوست ، خاطرنشان کرد: یکی از عوارض استفاده از این مواد، پیری زودرس و ایجاد چین و چروک است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده