پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶

نقش زنان در تحقق اقتصاد مقاومتی

رئیس بسیج جامعه زنان با اشاره به اینکه زنان، سه نقش اساسی در بحث اقتصاد مقاومتی دارند، گفت:‌ استفاده از توانمندی زنان در بحث تولیدات خانگی می‌تواند به ظرفیت تولید داخلی کمک کند.

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در خصوص نقش زنان در عملی‌کردن اقتصاد مقاومتی اظهار داشت:‌ با توجه به پیشینه خوبی که در فرهنگ ایرانی داریم، زنان نقش مهمی در تولید دارند و در سال‌های گذشته مشارکت گسترده‌ای دراقتصاد کشور و تولید داشتند که برای احیای این نقش زنان باید برنامه‌ریزی شود.

مینو اصلانی

وی با اشاره به اینکه زنان سه نقش اساسی در بحث اقتصاد مقاومتی دارند، افزود:‌ با توجه به روحیه زنان ایرانی می‌توان از استعداد ذاتی آنها برای تولید با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی بهره برد. مشاغل خانگی در سطح روستا‌ها ظرفیت گسترده‌ای دارد و زنان روستایی می‌توانند اقدام به تولید محصولات لبنی، دامی و صنایع دستی کنند از سوی دیگر در سطح شهرها نیز می‌توان زنان را به سمت مشاغل خانگی از جمله طراحی و تولید فرش یا حتی بازی‌های رایانه‌ای سوق داد.

اصلانی گفت: در بسیج جامعه زنان اقدام به آموزش زنان برای تولید بازی‌های رایانه‌ای بومی کردیم.

رئیس بسیج جامعه زنان ادامه داد:‌ محور دوم نقش آفرینی زنان در بحث اقتصاد مقاومتی، استفاده از کالای ایرانی است. زنان باید در این رابطه توجیه شوند و کارگاه‌های آموزشی معرفی کالای ایرانی برای آنها برگزار شده است و توانمندی کارگران ایرانی در بحث تولید برای خانواده‌های ایرانی تبیین شود. استفاده مادران از کالای ایرانی باعث می‌شود تا فرزندانشان نیز آموزش دیده و در آینده از کالای ایرانی استفاده کنند.

وی بیان کرد: محور سوم نقش آفرینی زنان در بحث اقتصاد مقاومتی، استفاده بهینه از انرژی است. زنان می‌توانند در صرفه‌جویی و استفاده مناسب از آب، برق، گاز و انرژی‌های در اختیار نقش مهمی را ایفا کنند. برای تحقق نقش‌آفرینی زنان در بحث اقتصاد مقاومتی برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمند‌سازی البته با رویکرد بومی نیاز است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد