پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶

نرخ مشارکت اقتصادی بانوان خراسان جنوبی به ۱۷ درصد رسید

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به نقش زنان در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی بانوان خراسان جنوبی ۱۷.۱ درصد است.

به گزارش به دخت به نقل از اتسنیم، مژگان شریفی ظهر امروز در آستانه چهلمین سال تاسیس دانشگاه بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زنان در خراسان جنوبی از نقش و جایگاه فرهنگی و اجتماعی نسبتا خوبی برخوردار هستند.

وی افزود: خراسان جنوبی مهد تمدن و فرهنگ است و به صادر کردن نیروی انسانی به سراسر کشور معروف است و بر اساس آخرین آمار و اطلاعات از هر ۴.۵۷ نفر یک نفر در استان کارشناس ارشد دارد که رتبه بالایی بوده و این باعث افتخار استان است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه وجود زنان تحصیل کرده بر فرهنگ خانواده‌ها تاثیر گذاشته است، بیان کرد: بیش از ۶۰ درصد کرسی‌های دانشگاه‌های استان را زنان تشکیل دادند و امروزه زنان استان با قوت در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی حرفی برای گفتن دارند.

شریفی با اشاره به توانمندی‌های زنان در استان تصریح کرد: برخی مواقع باورهای اشتباهی در خصوص توانایی بانوان گفته و شنیده می‌شود اما زنان می‌توانند توانمندی‌های خود را در جای جای کشور به ویژه استان به اثبات برسانند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به افتخارات استان توسط بانوان اظهار داشت: «نجمه خدمتی» بانوی المپیکی تیراندازی ایران به عنوان یکی از بانوان شهر بیرجند و دانشجوی دانشگاه بیرجند تاکنون افتخارات زیادی برای کشور و استان به ارمغان آورده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین خانم زهرا علی زاده ثانی بانوی مخترع طبسی توانست در سال ۱۳۹۲ مدال طلا و جایزه ویژه چهل و یکمین جشنواره اختراعات ژنو را از آن خود کند.

شریفی یادآور شد: بانوان خراسان جنوبی مانند سایر نقاط کشور از سال ۱۳۵۷ تاکنون پا ‌به ‌پای مردان و حتی گسترده تر از آنان در صحنه‌های مختلف حضور داشته اند و رشد حضور آنها در عرصه‌‌های قدرت و تصمیم ‌گیری نشانه ‌ای از توسعه انسانی در استان ما است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه در عرصه بین الملل نیز پنج پدر علم در استان وجود دارد، افزود: تاثیر علم و فرهنگ و تاثیر چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه بیرجند با آن قدمت تاریخی در عرصه علم و فرهنگ قطعا در حوزه زنان و فرهنگ خانواده در استان نقش موثری داشته است.

شریفی بیان کرد: بانوان این منطقه سهم ارزنده ای در مدیریت بخش‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی و همچنین تدریس در دانشگاه‌ها را بر عهده دارند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد