دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

نخستین زن برنامه نویسی که انسان را به فضا فرستاد+تصاویر

در ۲۰ ژوئه ۱۹۷۰ بزرگترین رویای انسان یعنی سفر به فضا و فرود بر روی کره ی دیگر با طراحی یک برنامه نرم افزاری توسط یک زن به نام ” مارگارت همیلتون”به واقعیت تبدیل شد.

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران، نام مارگارت همیلتون تداعی کننده طراحی یک برنامه نرم افزاری برای فرود انسان بر روی ماه است. مارگارت همیلتون در ۱۷ اوت ۱۹۳۶ در ایالت ایندیانای آمریکا بدنیا آمد.

او در سن ۲۴ سالگی در زمانی که هنوز بیشتر زنان در مشاغل تکنیکی مشغول به کار گرفته نمی شدند در MIT به عنوان برنامه نویس مشغول به کار شد. در آن زمان این آزمایشگاه بر روی پروژه فضایی آپولوی ۱۱ کار می کرد. در سال ۱۹۶۵ مارگارت مسئولیت طراحی برنامه نرم افزاری پروژه آپولو را برعهده گرفت. در آن زمان حدود ۴۰۰ تن بر روی برنامه های نرم افزاری خاصی که برای آپولوی ۱۱ طراحی می شد، مشغول بکار بودند.
آمریکا و شوروی که در جنگ سرد به سر می بردند قصد داشتند برنده رقابت فرود بر روی ماه باشند. سرانجام با تلاش مارگارت همیلتون و همکاران وی، در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹ رویای بشر برای خارج شدن از جو زمین و فرود بر روی ماه به واقعیت پیوست و بشر به آرزوی دیرینه خود دست یافت. او در سال ۱۹۷۰ ناسا را ترک کرد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد