میانگین سن ازدواج آقایان و بانوان در کشور

0

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: میانگین سن ازدواج در کشور برای مردان به ۲۸ و برای خانم‌ها ۲۳ و نیم سالگی رسیده است و میانگین کلی سن ازدواج در کشور به ۲۵.۷۵ سالگی است.

علیرضا آوایی که در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ثبت احوال قم سخن می‌گفت، اظهار داشت: کمیته انتصابات سازمان ثبت احوال کشور پس از بررسی ابعاد گوناگون صلاحیت مدیران، نتیجه را ارائه کرده و سپس برای حضور یک مدیر در منصبی تصمیم‌گیری لازم صورت می‎‌گیرد و این‌طور نیست که انتصاب‌ها به صورت سفارشی یا دلخواه کسی یا باشد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور افزود: تشکیل پایگاه‌های جمعیتی در سازمان ثبت احوال از کارهای خوب و مثبت است که سبب تسهیل کار نیروی انتظامی، آگاهی و بانک‌ها شده است. کارت ملی هوشمند نیز در سطح کشور در حال صدور است و اکنون شمار کارت‌های هوشمند صادر شده به ۳ میلیون کارت رسیده است و امیدوایم که کار صدور کار ملت هوشمند برای همه مردم تا پایان دولت یازدهم تکمیل شود.
وی با اشاره به کمک دفاتر پیشخوان دولت به سازمان ثبت احوال تصریح کرد: سازمان ثبت احوال نیازمند کمک مردم است و از سوی دیگر بازسازی و نظارت بیشتر در فعالیت دفاتر پیشخوان نیز باید صورت گیرد. سازمان ثبت احوال مشکل کمبود اعتبارات دارد و با حل این مشکل، پیشرفت‌های خوبی در کار این سازمان حاصل می‌شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور به آمار موالید کشور اشاره کرد و گفت: کشور شاهد نرخ ۱ و ۹۷ صدم برای موالید است و در قم این آمار به ۲ و ۱۱ صدم رسیده است که از متوسط کشوری بیشتر است.
وی عنوان کرد: میانگین سن ازدواج در کشور برای مردان به ۲۸ و برای خانم‌ها ۲۳ و نیم سالگی رسیده است و میانگین کلی سن ازدواج در کشور به ۲۵ و ۷۵ سالگی است و البته این آمار در قم بهتر است میانگین سن ازدواج۲۷ و نیم سالگی برای آقایان و ۲۲ و نیم سالگی برای خانم‌ها است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده