میانگین اعتیاد زنان کهگیلویه و بویراحمد کمتر از پنج درصد است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد گفت: میانگین اعتیاد زنان در این استان کمتر از پنج درصد است در حالی که این رقم در کشور حدود ۱۰ درصد برآورد می شود.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، ناصر رضایی که در جمع استادان و دانشجویان دانشگاه یاسوج به مناسبت گرامیداشت هفته معلم سخن می گفت، از شناسایی حدود هشت هزار معتاد در رده های سنی مختلف در استان خبر داد.
وی با تاکید بر اینکه ضریب مصرف و اعتیاد به قرص های روان گردان در بین دانشجویان دختر این استان بیشتر از دانشجویان پسر است، گفت: دلیل این رشد نیز تبلیغات سوء و منفی برای مصرف این قرص ها بویژه «ریتالین» است.
وی تصریح کرد: بیشترین میزان مصرف این نوع قرص ها نیز در باشگاه های ورزشی و آرایشگاه های زنانه برای تناسب اندام، لاغری و یا زیبایی است.
بیش از ۶۵ هزار دانشجو در دانشگاه های مختلف کهگیلویه و بویراحمد مشغول تحصیلند که ۶ هزار نفر از این تعداد در دانشگاه یاسوج هستند.
رضایی اظهار کرد: یکی از برنامه ها و راهبردهای اساسی در مبارزه با پدیده قاچاق و توزیع مواد مخدر، افزایش مشارکت های مردمی و بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی است.
وی ابراز داشت: کهگیلویه وبویراحمد به لحاظ بافت قومی و قبیله ای و شرایط اجتماعی حاکم بر آن در بسیاری از شاخص ها بویژه در زمینه مبتلایان به مواد مخدر، میزان شیوع و سن اعتیاد وضع بهتری دارد.
رضایی تعداد مراکز ترک اعتیاد در استان را بیش از ۷۰ واحد اعلام کرد و افزود: براساس ارزیابی ها، میانگین درصد بهبود یافتگان در این مراکز و کمپ ها حدود ۲۰ درصد است.
وی گفت: میانگین و بررسی های کشوری نیز نشان می دهد که بیش از ۸۰ درصد از معتادان در مراکز و کمپ های ترک اعتیاد زمینه بازگشت مجدد به چرخه این معضل اجتماعی را پیدا می کنند.
آیین گرامیداشت هفته معلم شامگاه ۱۲ اردیبهشت در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده