مولاوردی برنامه‌های معاونت امور زنان برای ساماندهی زنان خیابانی را به مجلس ارائه دهد

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برگزاری نشست‌هایی که در آن اعمال غیرشرعی و غیر قانونی مورد تأیید قرار می‌گیرد، گفت: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده هفته آینده باید به کمیسیون فرهنگی بیاید و برنامه‌های معاونت برای ساماندهی زنان خیابانی را به مجلس ارائه دهد.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، زهره طبیب زاده نوری در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس به فعالیت‌های اخیر معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست‌هایی تحت عنوان نشست‌های تخصصی با حضور افرادی که اعتقادات فمینیستی دارند و با حمایت مالی مجموعه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری جال تأمل و تأسف دارد.

وی ادامه داد: بنده سؤالی از وزیر تعاون، رفاه داشتم مبنی بر اینکه چرا به وضعیت زنان کارتن خواب رسیدگی نمی‌شود که در پاسخ به من گفته شد این موضوع در شورای اجتماعی وزارت کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد و در جلسه‌ای در شورای اجتماعی وزارت کشور مسئولیت رسیدگی به وضعیت زنان خیابانی به معاونت امور زنان و خانواده سپرده می‌شود که در این راستا جلسه‌ای برگزار می‌شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: کنوانسیون منع هرگونه تبعیض علیه زنان عمل خلاف شرع و عرف زنان را به عنوان یک شغل مطرح می‌کند و می‌گوید زنان مالک تن خود هستند و اگر از این طریق می‌خواهند امرار معاش کنند به دولت‌ها ربطی ندارد و نمی‌توانند در آن مداخله کنند بلکه باید آنها را بیمه کنند و کمک‌های بهداشتی به آنها بدهند که دچار بیماری‌هایی مانند ایدز و هپاتیت نشوند که متأسفانه می‌بینیم در این جلسه نیز این موضوع مطرح می‌شود.

طبیب زاده خاطرنشان کرد: این موضوع بحث بسیار خطرناکی است، بنده در کمیسیون فرهنگی نیز این سؤال را مطرح کردم که معاون رئیس جمهور و رئیس معاونت امور زنان و خانواده باید در این کمیسیون حضور پیدا کند و برنامه‌های خودش را در مورد ساماندهی زنان خیابانی مطرح کند و اینکه اگر معاونت نقش حمایت مالی از این جلسه را دارد آیا مواضع مطرح شده در این جلسه  را قبول دارد و تأیید می‌کند یا خیر؟ قرار شده است بعد از تعطیلات مجلس معاون رئیس جمهور برای دادن توضیحات به کمیسیون فرهنگی بیاید.

وی ادامه داد: پرداختن به یک فساد اخلاقی و دادن مجوز غیر مستقیم به آنها از طرف یک نهاد دولتی کار بسیار خطرناکی است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده