سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶

من دو تا پسرمم رو هم که دادم رسید نگرفتم

هفته دفاع مقدس که می رسد باید برگشت و نگاهی کرد به راهی که آمدیم؛ هر قدمش ردی از پرواز کبوتری خونین بال که دست آموز مادریست شیردل. حرف اما این است که امروز چه الگویی از آن دوران گرفته ایم؟ “از خودگذشتگی”، “خدمت به مردم” و …؟

پژوهای قدیمی را یادتان هست؟ یکی از آشناهامون رنگ سبز براق اش را داشت. با اینکه پدر ماشین داشت اما دلم می خواست همیشه همراه فرید پسر سید احمد من هم سوار ماشین شوم و با آن به زیارت حضرت عبدالعظیم(ع) و زیارت امامزاده صالح(ع) برویم اما سید احمد خیلی کم حضور داشت.

البته “پژوی سبز براق” برای ما همیشه شیرین نبود. حاج احمد آن را فروخت تا هزینه شش ماه خودش و خانواده برادرش که پیش از حاج احمد شهید شده بود را یکجا بدهد و به اصرار همسرش باقی مانده پول را به جبهه ها کمک کرد و هیچ رسیدی را از بچه های پشتیبانی جبهه ها قبول نکرد؛ مثل آن مادر شهیدی که دوتا النگوش رو انداخت داخل صندوق کمک به جبهه ها و رفت، بسیجی دنبالش دوید گفت: مادر “رسید” رو یادتون رفت بگیرید.

مادرگفت: “من دو تا پسرمم رو هم که دادم رسید نگرفتم.”

 

تکلیف آن هشت سال چه می شود؟

چه حاج احمد و چه سایر بچه ها که از جبهه می آمدند “خدمتی” نبود که در محل لازم باشد و آنها دریغ کنند.

این روزها به دنبال چه در عرصه اجتماعی و حتی اقتصادی و سیاسی می گردیم؟

ظاهرا راحت طلبی مزه کرده و می پنداریم دنیا دیگر کاری در عرصه اقتصاد و سیاست و حمله به مرزهای جغرافیایی ندارد ولی بهتر که به صحنه نگاه می کنیم در یک جنگ تمام عیاریم که با بدعهدی های دشمن نه تنها فشار اقتصادی و سیاسی از ملت ایران کم نشده که هر روز در کوچه و خیابان های شهر، اثرات بیشتری از محرومیت مردم را مشاهده می کنیم.

با این حساب تکلیف آن هشت سال دفاع مقدس چه می شود؟ همان هشت سالی که با رشادت جوانان مستعد و پرانگیزه و ایمان مان، همه از آن به دوران پیروزی ملت ایران از آن یاد می کنند.

چه الگویی از آن دوران برگرفته ایم؟ از خودگذشتگی را آموخته ایم؟ زن، بچه، مال و زندگی را فدای آرمان ها می دانیم؟

آیا ما از همسایه خود خبر داریم که سر گرسنه به بالین می گذارد یا نه؟ محله هرندی و کوچه پس کوچه های یاخچی آباد و به محله قلعه گبری شهرری سری زده ایم؟

الگوی امروز آن هشت سال که من از شهید حاج احمد و همه بسیجی های محله مان یاد گرفتم، “خدمت به مردم”، “رفع محرومیت از شهر و روستا” و “مقاومت و از خودگذشتگی” است؛ یعنی همانها که در این سال ها در کلام و عمل امام و رهبری بوده و هست.

منبع: اینستاگرام محسن پیرهادی/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد