سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

مشکلات زنان و دختران جهان در بحران ها را پیگیری می کنیم

نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران گفت: ما دنبال آن هستیم مشکلات زنان و دختران را در بحران ها پر رنگ کنیم و به همین علت این موارد را پیگیری می کنیم.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، مها العدوی روز سه شنبه در نشست رونمایی از گزارش ۲۰۱۵ صندوق جمعیت جهان با موضوع سرپناهی در برابر طوفان حوادث و بلایا گفت:پیگیری و پر رنگ کردن مسائل زنان و دختران در بحران ها باعث می شود تا کمک های بشر دوستانه بیشتری درباره آنان اعمال شود.
العدوی افزود: زنان و دختران هنگام وقوع بحران ها، بیش از دیگران آسیب می بینند و در شرایط خیلی بدی قرار می گیرند بنایراین نیازمند کمک های بیشتری هستند.
العدوی افزود: من خود دیده ام که زنان و دختران در بحران ها چگونه در معرض آسیب قرار می گیرند و تحت تاثیر انواع بیماری های واگیردار و ایدز، تجاوز و بارداری های ناخواسته هستند این در حالی است که نیاز آنان ، فقط خوراک و اسکان نیست.
وی تاکید کرد: در گزارش ۲۰۱۵ صندوق جمعیت جهان که امروز رونمایی و ارایه شد به موضوع کمک به زنان ودختران در بحران با نگاهی جدید پرداخته است.
وی تاکید کرد: باید سرمایه گذاری مناسبی برای زنان دختران در کمک به آنان پس از بحران ها صورت گیرد. ما باید به زنان و دختران جهان پس از وقوع بحران توجه بیشتری داشته باشیم و بیش از همه کمک کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد با کمک به آوارگان وآسیب دیدگان بحران ها به ویژه زنان و دختران بتوانیم این آسیب ها را کاهش دهیم و کمتر کنیم.
به گزارش ایرنا، گزارش ۲۰۱۵ وضعیت جمعیت جهان با عنوان سرپناهی در برابر طوفان ، حوادث و بلایا امروز در نشستی که به همین منظور برگزار شد در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، رونمایی شد.
در این گزارش وضعیت آوارگان جهان در بحران ها و آسیب های ناشی از آنان مورد بررسی قرار گرفته است و آمارهایی دقیق ارایه شده است. همچنین این گزارش به وضعیت زنان و دختران پس از وقوع بحران و وضعیت پناهجویی و کمک های بشر دوستانه به آنان پرداخته است.
در حاشیه این نشست دو پنل تخصصی برای ارائه راهکارهای کاربردی برای کمک بیشتر برگزار شد.
در این نشست نماینده سازمان ملل و تعدادی از نمایندگان سازمان ملل و سفرا و نیز قائم مقام سازمان مدیریت بحران کشور حضور داشتند.

/انتهای متن/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد