مادر جوان با گریه نوزادش از کما خارج شد! +تصاویر

0

به‌تازگی ویدئویی در اینترنت منتشرشده که بسیار احساسی و تأثربرانگیز است.


به گزارش به دخت به نقل از جام نیوز، در این ویدئوی کوتاه لحظه‌ای نشان داده می‌شود که مادری جوان با گریه نوزادش پس از یک هفته از کما خارج می‌شود و برای اولین بار او را می‌بیند.

شِلی کاولی از منطقه شارلوت شمال کالیفرنیا پس‌ازآنکه به دلیل وجود لخته خون در پاهایش مجبور به عمل سزارین شد، به کما فرورفت و یک هفته بعد با ابتکار یکی از پرستاران گروه پرستاری مرکز پزشکی کارولینا، او به هوش آمد.

شلی می‌گوید: از آخرین چیزهایی که به‌خوبی به یاد می‌آورم این بود که روی برانکارد دراز کشیده بودم و مرا به سمت اتاق عمل می‌بردند و من هم از درد گریه می‌کردم و در همان حال به دکترها گفتم می‌ترسم که دیگر هیچ‌وقت بهوش نیایم.

پس از یک هفته از به کما رفتن شلی، قرار شد طبق پیشنهاد یکی از اعضای گروه پرستاری، نوزاد را روی قفسه سینه مادر قرار دهند، زیرا تماس پوستی برای نوزادان بسیار اثربخش است و درنتیجه این ایده به ذهنشان رسید که شاید تماس پوستی برای مادر هم همین کارایی را داشته باشد. نکته جالب این بود که لحظاتی بعد از قرار دادن کودک در آغوش مادر، او به هوش آمد. درواقع پیش از قرار دادن نوزاد روی سینه شلی، شرایط او لحظه‌به‌لحظه در حال وخیم‌تر شدن بود. بعدازآنکه نوزاد را در تخت مادر گذاشتند، جِرمی، همسر شلی، چندین بار کودک را آرام تکان داد و نوازش کرد تا بالاخره نوزاد صدایی کرد. به گفته جرمی: به‌محض آنکه صدای گریه نوزاد بلند شد، فکر می‌کند صدایش تا اعماق وجود شلی نفوذ کرد و او بهوش آمد. بااین‌وجود شلی هنوز شدیداً تحت مراقبت‌های پزشکی قرار داشت و البته اوضاع عمومی او کم‌کم روبه بهبود بود.

خوشبختانه پس از مدتی شلی در سلامت کامل به همراه فرزندش به خانه بازگشت. ویدئوی وی نیز در اینترنت بیش از ۲۶۰،۰۰۰ با مشاهده‌شده است. او حتی کتابی درباره این تجربه دردناک خود نوشته است و امیدوار است از محل فروش آن به درمان بیماران مشابه کمک کند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده