سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶

عطسه های این دختر تمام نمی شوند+ عکس

این دختربچه از زمانی که از خواب بیدار می شود بیش از ۱۰ مرتبه در دقیقه و ۸ هزار بار در روز عطسه می کند و این شرایط غیرعادی روز به روز درحال بدتر شدن است.

به گزارش به دخت به نقل از شفقنا زندگی؛ ایرای ۹ ساله اهل کولچستر انگلستان است. وضع جسمانی مبهم او که پزشکان را در مورد دلیل این عطسه های تمام نشدنی گیج کرده است از یک روز صبح شروع شد، حدود سه هفته گذشته که ایرا از خواب بلند شد و شروع کرد به عطسه کردن. به گفته مادرش این عطسه ها در ابتدا تا این حد بد نبود اما به حدی سریع پیشرفت کرد که توانایی به مدرسه رفتن را هم از دخترک گرفت. حالا هرروز ۸ هزار مرتبه عطسه می کند و گاهی تا ۱۰ عطسه در دقیقه هم پیش می آید. البته تا زمانی که او به خواب برود، زیرا خوشبختانه ایرا خوب می خوابد و تنها در این اوقات است که عطسه نمی کند.

3667AB2000000578-3696959-image-a-1_1468911825595

Ira-Saxena-sneezing2-600x339

Ira-Saxena-sneezing-600x336
تا به حال پزشکان زیادی ایرا را ویزیت کرده اند و بعدازاینکه تصور کردند مشکلش سرماخوردگی یا آلرژی است نتوانستند دلیل عطسه کردنش را بفهمند. می گویند احتمالاً دلیلش ارسال یک سیگنال اشتباه از جانب مغزش است یا یک تیک اما هنوز نمی توان مطمئن بود. این دختربچه تا به حال به هیچ چیز آلرژی نداشته است و داروهایی مثل استروئید، آنتی هیستامین و اسپری بینی به او داده شده است اما هیچ پاسخ موفقیت آمیزی دریافت نکرده است.
البته تنها چیزی که فارغ از به خواب فرورفتن موجب متوقف شدن عطسه های او شده یک جلسه هیپنوتیزم بوده است. بااین‌حال تنها کافی است که از خواب بیدار شود تا عطسه هایش شروع شوند. بااینکه پزشکان از این شرایط گیج شده اند مادر ایرا امیدش به هومیاپاتی است.
طولانی ترین زمانی که ایرا بدون عطسه سپری کرده است یک‌بار آن‌هم به مدت ۲۵ دقیقه بوده است، اما گاهی اوقات وضعیتش آن‌قدر وخیم می شود که هر ۱۰ تا ۱۵ ثانیه یک‌بار عطسه می کند. خودش می گوید از بیرون رفتن خودداری می کند چون حالش را بدتر می کند. مواردی مانند ایرا شاید کمیاب باشند اما کاملاً هم با گوش های ما غریبه نیستند. سال ۲۰۰۹ بود که نوجوانی ۱۲ ساله در یک روز هزاران عطسه می کرد و بنا بر تشخیص یک پزشک ایمنی شناس، سیستم ایمنی بدن او در اثر یک عفونت گلو به هم ریخته بود. سال گذشته نیز مورد مشابهی در تگزاس بود که ۱۲ هزار بار در روز عطسه می کرد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد