چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

ضرورت تعیین سقف برای جراحی‌های زیبایی

رئیس انجمن جراحان پلاستیک گفت‌: در کتاب تعرفه سلامت معیاری برای اعمال زیبایی گذاشته شده که مورد قبول ما نیست زیرا نباید اختلاف زیاد باشد.

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر سید ابوالحسن امامی رئیس انجمن جراحان پلاستیک در خصوص تعرفه جراحی‌های زیبایی گفت‌: تعرفه‌ای به جراحی‌های زیبایی تعلق نمی‌گیرد زیرا بیماری نبوده و لاکچری است که اگر کسی تمایل به انجام آن داشت بصورت توافقی هزینه آن را می‌پردازد.

وی افزود: برای جراحی‌های زیبایی در بخش خصوصی تعرفه‌ای وجود ندارد اما در بیمارستانهای دولتی که آموزشی و دانشگاهی هستند برای عمل رینو‌پلاستی از مریض هزینه دریافت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه خواهان نظارت مسئولان بر تعرفه‌های این نوع جراحی‌ها هستیم؛ بیان داشت‌: تعرفه این عمل برای پزشکی که تازه فارغ التحصیل شده و کسی که سالهاست در این زمینه تجربه و تبحر دارد با کسی که اصلا پزشک نبوده و تبحر این جراحی را ندارد؛ ثابت و یکسان در نظر گرفته شده است.

امامی با اشاره به اینکه در تعیین تعرفه جراحی زیبایی تجربه و موقعیت علمی پزشک نقش مهمی دارد، خاطرنشان کرد‌: بهتر است وزارت بهداشت و درمان تعرفه‌ای را برای بخش خصوصی در نظر بگیرد تا در حق بیمار اجحاف نشده و سوء استفاده‌ای رخ ندهد.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک با بیان اینکه اگر کسی واقعا نیاز به جراحی زیبایی ندارد نباید اقدام به انجام آن کند، خاطرنشان کرد: توصیه انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی به وزارت بهداشت این است که از نظر مسائل اخلاقی و اقتصادی سقفی برای این نوع جراحی ها همراه با نظارت در نظر بگیرد تا بیمار بتواند پزشک خود را با دقت انتخاب کرده و جایی برای مقایسه بین جراحان این نوع زیبایی ها باشد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد