شعر و رمان زنان در بیست‌وهشتمین نمایشگاه کتاب تهران

امسال در بیست‌وهشتمین نمایشگاه کتاب تهران، آثار زنان شاعر و نویسنده بسیاری توسط انتشاراتی‌های حاضر، به مخاطبین عرضه می‌شود.

0

سال‌ها از زمانی که زنان با نام مردانه رمان می‌نوشتند و شعر می‌گفتند گذشته است و حال زنان زیادی در این سرزمین با نام اصلی خودشان می‌نویسند و خوانندگان را از آن‌چه که در ذهن و خیالشان می‌گذرد آگاه می‌کنند. امسال در بیست‌وهشتمین نمایشگاه کتاب تهران، آثار زنان شاعر و نویسنده بسیاری توسط انتشاراتی‌های حاضر، به مخاطبین عرضه می‌شود.

به گزارش به دخت به نقل از مهرخانه، در بیست‌و‌هشتمین نمایشگاه بین‌المللی تهران رمان «خاطرات خصوصی آنا» توسط نسل نواندیش و به نویسندگی مهرنوش صفایی در ۳۴۴ صفحه منتشر شد. از همین انتشارات رمان «کجای تقدیر منی» به نوشته مژگان بهمنی به‌تازگی منتشرشده است. سیمین جلالی رمان «چون دوست دشمن است» را توسط همین انتشارات منتشر کرده است.

کتایون سلطانی داستان «چمدان دل‌تنگی» را با قیمت ۸۹۰۰ تومان در انتشارات مرکز به چاپ رسانده که شامل چند داستان کوتاه است.

«من و اتاق‌های شیروانی» عنوان رمانی است که طاهره علوی با قیمت ۷۰۰۰ تومان توسط انتشارات ققنوس منتشر کرده است. فرزانه کرم‌پور و لادن نیکنام نیز بار دیگر با یکدیگر رمان نوشته‌اند که این‌بار این «خانه پلاک ندارد»، نام دارد و توسط نشر ققنوس و با قیمت ۷۰۰۰ تومان در نمایشگاه موجود است. همچنین عاطیه علایی رمان «کافورپوش» را نوشته است که نشر ققنوس با قیمت ۸۵۰۰ تومان در نمایشگاه عرضه می‌کند.

«یخ در جهنم» عنوان رمانی است که نسترن هاشمی نوشته و نشر ققنوس با قیمت ۱۵۰۰۰ تومان به چاپ رسانده است. آنیتا یارمحمدی نیز رمان دوم خود را باز هم به نشر ققنوس سپرده و با نام «بازدم» و به قیمت ۷۰۰۰ تومان در نمایشگاه قابل‌دسترسی است. «روژی‌یار» و «قطار دهلی- بمبئی» عنوان دو رمان فریده خرمی است که با قیمت ۶۰۰۰ و ۷۰۰۰ تومان در غرفه نشر ققنوس موجود است.

داستان‌های کوتاه زیادی نیز توسط زنان در نشر ققنوس به چاپ رسیده است که مانند رمان‌های این انتشارات، قیمت مناسبی دارند. «یه کار تروتمیز» عنوان داستان کوتاه مهناز کریمی است که با قیمت ۷۵۰۰ تومان عرضه می‌شود. «عکس‌های فوری»ِ سهیلا بستکی با قیمت ۷۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد و «حالم خوب نیست» فائزه طباطبایی با قیمت ۵۵۰۰ تومان. مریم فرهادی، «وقتی کلاغ‌ها می‌رقصند» را نوشته است که قیمت آن ۵۰۰۰ تومان است و شهلا شهابیان، «بوی برف» را نوشته و قیمت آن ۸۰۰۰ تومان است. «برای پیراهنت می‌میرند» نوشته ناتاشا محرم‌زاده عنوان داستان کوتاه دیگری است که نشر ققنوس به قیمت ۷۵۰۰ تومان در نمایشگاه ارائه می‌کند. «می‌خواستم نویسنده شوم، آشپز شدم» را فاطمه ستوده نوشته که نشر ققنوس با قیمت ۶۰۰۰ تومان آن را عرضه کرده است.

از سوی دیگر نشر ثالث رمان «پاهای آویزان آن زن» نوشته الهه علی‌خانی را با قیمت ۶۰۰۰ تومان عرضه کرده است. «خط چهار مترو» را لیلی فرهادپور نوشته و نشر ثالث با قیمت ۷۰۰۰ تومان به فروش می‌رساند.

مهشید وطن‌دوست داستان «تابستان‌های ترش» را توسط نشر قطره و با قیمت ۴۰۰۰ تومان عرضه کرده است. «داستان تهمینه» در راه توسط نشر قطره و به نویسندگی ناهید کهنه‌چیان و به قیمت ۵۰۰۰ تومان چاپ شده است. طلا نژادحسن داستان «شهری، گم‌شده زیر رمل‌ها» را نوشته است و نشر قطره با قیمت ۱۳۰۰۰ تومان در نمایشگاه کتاب عرضه می‌کند. شهلا حائری «فهرست حسرت‌ها» را توسط همین انتشارات با قیمت ۷۵۰۰ تومان به چاپ رسانده است. گیتی صفرزاده نیز «کوچه‌های پاریس» را نوشته که نشر قطره با قیمت ۹۰۰۰ تومان ارائه می‌کند.

نشر چشمه که امسال در نمایشگاه بیست‌وهشتم حضور دارد کتاب داستان «آب، آسمان» و «سوتیکده سعادت» نوشته آذردخت بهرامی را به ترتیب با قیمت ۱۶۰۰۰ و ۲۲۰۰۰ تومان منتشر کرده است. «بعد دیگر نمی‌توان خوابید» مجموعه داستان ناتاشا امیری است که نشر چشمه به قیمت ۱۴۰۰۰ تومان در نمایشگاه ارائه می‌دهد. همچنین نسیم مرعشی رمان «پاییز فصل آخر است» را توسط نشر چشمه و با قیمت ۱۲۰۰۰ تومان منتشر کرده است. «جامه‌دران» نیز نوشته ناهید طباطبایی با قیمت ۶۵۰۰ تومان توسط همین انتشارات منتشرشده است. از همین انتشارات داستان «قرمز جدی» دنیا مقدم‌راد را با قیمت ۶۰۰۰ تومان بخوانید. «معبد لاک‌پشت» را میترا معینی به نشر چشمه سپرده که با قیمت ۶۰۰۰ تومان در نمایشگاه موجود است. همچنین «من از گورانی‌ها می‌ترسم» نوشته بلقیس سلیمانی را با قیمت ۱۳۰۰۰ تومان از نشر چشمه می‌توانید تهیه کنید. عطیه راد «وارونگی» را نوشته که ۷۰۰۰ تومان در نشر چشمه به فروش می‌رسد و سارا جمال‌آبادی داستان «یه دقیقه حرف نزن» را نوشته است که قیمت آن ۷۰۰۰ تومان است.

نشر مؤلف داستان «پنجشنبه‌های سالن» را به نویسندگی ملیحه صباغیان و به قیمت ۹۸۰۰ تومان منتشر کرده است. هم‌چنین این انتشارات داستان «خواستم بگویم خون را ببین» را با قیمت ۱۲۰۰۰ تومان و به نویسندگی رؤیا شکیبایی منتشر کرده است. نشر گیسا «روز حلزون» زهرا عبدی را به قیمت ۷۵۰۰ تومان در نمایشگاه عرضه می‌کند.

زنان شاعر در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
علاوه بر داستان، زنان شاعر نیز کتاب‌های خود را در انتشارات مختلف به چاپ رسانده‌اند. از آن جمله می‌توان به کتاب شعر «اسب‌ها در پیشانی‌ات می‌دوند» از مریم منصوری اشاره کرد که نشر باران میشان به قیمت ۵۰۰۰ تومان به چاپ رسانده است. «راه رفتن روی بند» عنوان مجموعه شعری است که روجا چمنکار توسط نشر باران میشان و به قیمت ۵۵۰۰ تومان چاپ کرده است. همچنین این انتشارات کتاب شعر عاطفه چهارمحالیان را با عنوان «کتابی که نمی‌خواستم» و با قیمت ۶۲۰۰ تومان منتشر کرده است.

سمیرا کرمی مجموعه شعر خود را تحت عنوان «رفتار با کلمات» به نشر چشمه داده است که با قیمت ۶۰۰۰ تومان در نمایشگاه موجود است. زهرا خوش‌آبی مجموعه شعر خود را تحت عنوان اشک خاموش با قیمت ۸۵۰۰ تومان توسط نشر شالان منتشر کرده است. هم‌چنین انتشارات شالان کتاب شعر « دیروز که آمدی بهار بود و باران» را به قیمت ۵۰۰۰ تومان منشتر کرده که شاعر این مجموعه مریم کرمی است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده