سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

شرایط حضور روحانیون زن در کاروان‌ های حج

به گزارش به دخت به نقل از مهر، نماینده ولی‌فقیه […]

به گزارش به دخت به نقل از مهر، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت به حضور روحانیون زن و مرد در کاروان‌های حجاج اشاره کرد و گفت: در حج امسال ۵۶۰ معین و معینه کاروان‌ها را همراهی می‌کنند.
حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی عسگر به روحانیان کاروان‌های حج اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۴۵۰ کاروان برای اعزام زائران به حج تمتع ایجاد شده است که با مجموع معین‌های آنها، تعداد روحانیان به ۵۶۰ نفر می‌رسد.
وی تاکید کرد: از این افراد آزمون ورودی و مصاحبه گرفته شده است و همچنین از آموزش‌های ضمن‌خدمت نیز برخوردار شده‌اند.
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه حداکثر سن روحانیون کاروان‌ها ۶۵ سال است، گفت: سقف سنی برای این افراد گذاشته‌ایم و اعزام آنها به حج همراه کاروان‌ها هر سه سال یکبار اتفاق می‌افتد و با توجه به اینکه ۶۵ سال بازنشسته می‌شوند، در طول دوران خدمت خود بیشتر از ۱۰ یا ۱۲ بار امکان اعزام به حج تمتع را ندارند.
سرپرست حجاج ایرانی در مورد حضور روحانیون زن در کاروان های حج اظهار داشت: کاروان‌هایی که ۵۵ درصد آنها زن باشند به جای اینکه از معین مرد استفاده شود، خانم‌های فاضله‌ای که درس خوانده و امتحان داده و گزینش شده‌اند، برای همراهی با کاروان حجاج انتخاب می‌شوند.
به گفته وی، در سال جاری تعداد زنان معینه ۶۰ الی ۷۰ نفر است که از سال آینده چنانچه ظرفیت اعزام زائران به حج افزایش پیدا کند، تعداد این افراد نیز بیشتر می‌شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد