شبکه های اجتماعی، بحرانی برای زنان خانه دار

رئیس مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت فارس نسبت به گرایش زنان به ویژه بانوان خانه دار به شبکه های اجتماعی هشدار داد.

0

به کزارش به دخت به نقل از سلامت، دکتر لنکرانی در پنجمین سمینار بین المللی سلامت زنان گفت: ما در بحث سلامت زنان با بحران های جدیدتری رو به رو هستیم و زنان خانه داری که جذب شبکه های اجتماعی شده اند و کمتر به مسئولیت های خود در زمینه خانه داری می پردازند از جمله این بحران ها است.

وی در ادامه به شیوع برخی سرطان ها در میان زنان اشاره کرده و گفت: طبق گزارشات، سرطان معده کشنده ترین نوع سرطان در بین زنان کشور است.

لنکرانی افزود: سالانه ۱۲۰ هزار نفر در کشور بر اثر سرطان می میرند که ۱۵ هزار نفر آن ها زن هستند و سرطان های معده، مری، کلورکتال و بعد سرطان سینه بیشترین سرطان ها در بین زنان است و طبق گزارشات سرطان معده کشنده ترین سرطان در میان زنان می باشد.

وی در ادامه یادآور شد: در حال حاضر ۵۰ درصد اطبای ما زن هستند طی ۴ تا ۵ سال آینده این تعداد به بیش از ۶۰ درصد می رسد، اما متاسفانه بلندگویی برای اعلام این موفقیت ها وجود ندارد. شاید خودمان در این خصوص کم کاری کرده ایم.

وی گفت: مساله سلامت زنان نه تنها از این بابت که ۴۹ درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند بلکه از این جهت که زنان محور خانواده هستند اهمیت بسزایی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان این که سلامت جامعه وابسته به سلامت بانوان است ادامه داد: شایع ترین علت مرگ زنان بیماری قلبی و سکته های قلبی است و به همین دلیل باید به فکر تغییر در سبک زندگی بود.

دکتر ایمانیه گفت: مصرف دخانیات به ویژه قلیان توسط زنان رو به افزایش است و باید در این خصوص به فکر پیشگیری بود.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده