سیزدهمین جام جهانی والیبال زنان

0

به گزارش به دخت ایرنا،سیزدهمین دوره مسابقات والیبال جام جهانی زنان با قهرمانی چین به پایان رسید تا دو تیم چین و صربستان به عنوان تیم های برتر این رقابت ها سهمیه المپیک ۲۰۱۶ برزیل را کسب کنند.
سیزدهمین دوره مسابقات والیبال جام جهانی زنان از شنبه ۳۱ مردادماه در ژاپن آغاز شد و امروز پس از ۱۶ روز رقابت ۱۲ تیم شرکت کننده با قهرمانی چین به پایان رسید.
در این رقابت ها ۱۲ تیم شامل صربستان، آمریکا، چین، ژاپن، روسیه، کره جنوبی، جمهوری دومینیکن، آرژانتین، کنیا، کوبا ، پرو و الجزایر شرکت داشتند که در مدت ۱۶ روز ۶۶ دیدار برگزار کردند.
تیم ملی والیبال زنان چین با کسب ۱۰ پیروزی موفق به کسب ۳۰ امتیاز شد و تنها یک شکست در این دوره از رقابت ها تجربه کرد. صربستان نیز ۱۰ پیروزی و یک شکست داشت و با ۲۶ امتیاز نایب قهرمان شد.
در آخرین مسابقه جام جهانی والیبال زنان دو تیم چین و ژاپن دو نماینده آسیا به مصاف یکدیگر رفتند که ملی پوشان چین با شکست سه بر یک میزبان موفق به کسب مقام قهرمانی شدند تا به همراه صربستان مسافر المپیک ۲۰۱۶ ریو شوند.
ملی پوشان چینی در ست دوم ۲۵ بر ۲۲ مغلوب میزبان شدند اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۲ ژاپن را از پیش رو برداشتند.
تیم ملی والیبال زنان آمریکا نیز در این رقابت ها موفق به کسب مقام سوم و مدال برنز شد. ملی پوشان آمریکا ۹ پیروزی و دو شکست تجربه کردند و با ۲۸ امتیاز در این جایگاه قرار گرفتند که دو امتیاز از صربستان بیشتر است اما به دلیل تعداد بردها در جایگاه سوم قرار گرفتند.
تیم های روسیه، ژاپن، کره جنوبی، جمهوری دومینینکن، آرژانتین، کوبا، کنیا و پرو و الجزایر نیز به ترتیب رتبه های چهارم تا دوازدهم جام جهانی والیبال سال ۲۰۱۵ زنان را به دست آوردند.
سیزدهمین دوره جام جهانی مردان نیز از روز سه شنبه ۱۷ شهریورماه به میزبانی ژاپن آغاز می شود و تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود به مصاف تیم ملی آرژانتین می رود که هدایت آن را خولیو ولاسکو سرمربی سابق تیم ایران بر عهده دارد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط