جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶

سرمربی تیم ملی جودوی بانوان:

سطح رقابت‌های قهرمانی آسیا بالاست

سرمربی تیم ملی جودوی بانوان برای موفقیت تیم بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان ابراز امیدواری کرد.

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا،محبوبه خورشیدی با بیان اینکه مسابقات قهرمانی آسیا یکی از مراحل گزینشی المپیک ریو برای سایر کشورهاست و سطح رقابت‌ها بالاست اظهار کرد: “جودوکاران ما تا سال قبل در رده‌ی جوانان و امید حضور داشتند و این رقابت‌ها اولین تجربه‌ی آنان در رده‌ی بزرگسالان است و این رقابت‌ها از جمله مسابقات خیلی سختی برای ماست”.
خورشیدی حریفانی چون ژا‍پن، چین، کره، چین تایپه، مغول را که از حریفان اصلی هستند نام برد و آنان را از جمله‌ی رقیبان سخت در رقابت‌های آسیا عنوان کرد.
سرمربی تیم ملی وضعیت آمادگی ملی‌پوشان را مناسب خواند و خاطرنشان کرد: “ششمین اردوی آماده‌سازی ملی‌پوشان درحال برگزاری است و جودوکاران ما از نظر بدنی کاملا آماده‌ هستند و و این اردوی آخر که در مشهد و در جوار بارگاه امام‌رضا برگزار شد در روحیه‌ی آنان تاثیر بسزایی داشت”.
وی استرس جودوکاران را به سبب اولین حضور آن‌ها در رده‌ی بزرگسالان عنوان کرد و گفت: “تمام تلاش خود را برای آماده‌سازی و کاهش استرس جودوکاران انجام می‌دهیم و تمرینات جدیدی که در مشهد نیز داشتند بسیار موثر بود و این چهار نفر که قرار است اعزام شوند پیشرفت خوبی کسب کرده‌اند.
خورشیدی شانس کسب مدال در این رقابت‌ها را کم دانست و افزود: ” با توجه به سختی رقابت‌ها و اولین حضور این تیم چهار نفره قول کسب مدال را نمی‌توان داد. اما مطمئنم که ملی‌پوشان تمام سعی خود را می‌کنند و امیدوارم که نتایج قابل قبولی کسب کنند”.
وی ضمن تشکر از حمایت مسئولان جدید فدراسیون که سبب اعزام تیم بزرگسالان شدند، گفت: ” برنامه‌ای برای اعزام بزرگسالان نداشتیم، ولی با تاکید زیاد مسئولان مبنی بر اعزام هرچند تعداد کمی از جودوکاران برای کسب تجربه این اعزام محقق شد و با توجه و حمایت آقای خدابخش و خانم کعبی‌زاده توانستیم ظرف مدت ۲ ماه تیم چهارنفری را آماده و اعزام کنیم. همچنین به لطف مسئولان، شرایط اردوها نسبت به اردوهای قبل خیلی بهتر بود. بدنساز مخصوص جودو داشتیم و از مربی‌های خوب شهرستان‌های دیگر نیز استفاده کردیم”.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد