زهرا و  راز  گلبرگ ها

زهرا فقط ۱۱ سال داشت که رفت… روضه و هیئت را دوست داشت،  عکس‌های امام  را  همراه با یک گلبرگ محمدی دلای  صفحه دفتر ش نگهداری می‌کرد… اما راز این گلبرگ های گل محمدی چه بود؟

0

زهرا رضوانی/

شهیده زهرا ترکمن در سال ۱۳۴۸ در اسلام‌آباد کرمانشاه به دنیا آمد. زهرا هفتمین فرزند خانواده بود.

خادم امام حسین (ع)
 فاطمه ترکمن خواهر شهید می گوید: ماه محرم که می آمد زهرا از مادر می خواست که در منزل هیئت و روضه برپا کنیم با اصرارهای زهرا بود که محرم ها ندای «یا حسین (ع)» از منزل ما بلند می شد و خودش هم خادمی می کرد.

عکس امام و گلبرگ محمدی
فاطمه ترکمن اضافه می‌کند: زهرا همیشه عکس‌های امام خمینی (ره) را جمع می‌کرد و همراه با یک گلبرگ محمدی در هر صفحه از یک دفتر نگهداری می‌کرد اما من هیچ وقت نتوانستم راز این کار زهرا را بفهمم. هر وقت از زهرا می‌پرسیدم چرا این کار را می‌کنی ؟ می‌گفت «این یک راز بین من و گل محمدی است».

عاشق پدر بود
 ۹ساله بود که مادر برایش چادر نماز دوخت، از آن به بعد وقتی مهمان نامحرم می آمد زهرا بدون چادرش به استقبال نمی رفت. بالاخره روز ۳۱ شهریور ۵۹ رسید. زهرا یازده ساله همان چادر سفیدش را پوشید و گفت: «پدر الان در مغازه است؛ قول می‌دهم به مغازه بروم و پدر را به منزل بیاورم» اصرار کردیم که نرود، بمباران شروع شده بود و ما نگران بودیم ولی رفت و … به شهادت رسید.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده