یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶

زهرا نعمتی؛ الگوی ورزشی برای زنان

سایت کمیته بین المللی پارالمپیک در تازه ترین مطلبی که در خصوص رقابتهای تیر و کمان بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ منتشر کرده، عملکرد ورزشکاران ایران را زیر ذره بین برده است.

به گزارش به دخت به نقل از خبرگزاری صداوسیما، در مطلب منتشر شده سایت کمیته بین المللی پارالمپیک آمده است: زهرا نعمتی افسانه «سامبودرمو» (زمین تیراندازی بازیهای ریو) بود.

وی احترام همه شرکت کنندگان و تماشاگران حاضر در رقابتها از همه دنیا را برانگیخت. حضورش در المپیک و پارالمپیک همراه با تلاش خستگی ناپذیری که وی برای زنان در ورزش انجام داد از او یک الگو ساخته است.

در بخش دیگری از این مطلب آمده است: نعمتی در دیدار پایانی موفق شد «وو چونیان» چینی را در ریکرو آزاد بانوان از پیش رو بردارد. «وو» از اینکه با نعمتی رقابت کرده خوشحال است و آماده است بار دیگر با این کماندار رقابت کند.

کماندار سرشناس ایتالیایی «الیزابتا میینو» در یک‌چهارم نهایی به نعمتی باخت و پس از مسابقه گفت که انگار در دیدار فینال باخته است.

در پایان عنوان شده است: نعمتی تنها شرکت کننده ایران در این رقابتها نبود. غلامرضا رحیمی و ابراهیم رنجبر هم موفق شدند در رقابتهای ریکرو آزاد به روی سکو بروند. این دو در نیمه نهایی در پنج ست با هم رقابت کردند و رحیمی سرانجام صاحب مدال طلا شد و رنجبر به برنز رسید.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد