زنان سوری درجنگ با داعش از مردان عقب نمی‌مانند

ایسنا/ عشق من به کشورم مرا وادار ساخت تا کودکان خردسالم را به پدر و مادرم بسپارم و به دفاع از سرزمینم بپردازم؛ این بخشی از سخنان یک زن سوری است که مردانه سلاح به دست گرفته و به رویارویی داعش رفته است.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، جنگ داخلی سوریه و مبارزه با گروه‌های رادیکال تروریستی، مردان و حتی زنان این کشور را به میادین نبرد کشانده است. در تمام جبهه های مبارزه با داعش، زنان سوری سلاح به دست گرفته و شانه به شانه مردان مشغول دفاع از خاک و سرزمین خود هستند.

سلیویا کوری، زن چهل ساله سوری که قبلا به کار تجارت مشغول بود، کار و زندگی را رها کرده و به گروه‌های مردمی پیوسته تا در استان کردنشین حسکه علیه داعش بجنگد.

سلیویا در گفتگو با خبرنگار رادیو اسپوتنیک می گوید: عشق من به کشورم مرا وادار کرد تا کودکان خردسالم را به پدر و مادرم بسپارم و به دفاع از سرزمینم بپردازم.

او می‌گوید: تروریست‌ها در سوریه طی پنج سال به هیچ کس و حتی به زنان و کودکان و سالمندان رحم نکرده‌اند. آنها فقط یک چیز می خواهند، خشونت و کشتار، آنها آبادی‌ها را خراب و دارایی مردم را غارت می‌کنند. به همین خاطر من تصمیم گرفتم کار با اسلحه را یاد بگیرم و به صف رزمندگان ملحق شوم.

سلیویا در ادامه می‌گوید: من از خداوند می خواهم که صلح را به کشورم بازگرداند. من فقط دلتنگ کودکانم هستم. آرزو دارم که فرزندانم در کشوری رشد کنند که صلح و آرامش در آن برقرار باشد، دوستی و عشق باشد، نه ترور و تروریسم.

ساخار باهنیا، دختر ۲۶ ساله سوری به خبرنگار اسپوتنیک می‌گوید که شوهرش را تروریست‌ها کشته‌اند، زیرا او شهردار شهر بوده. بعد از این ماجرا او تصمیم گرفته به صف زنان مسلح ملحق شود.

ساخار می‌گوید: سرزمین زادگاه قیمت ندارد. هر چیزی در زندگی قابل جبران است، اما از دست دادن زادگاه جبران نمی‌شود به همین خاطر من از تمام زنانی که سلاح به دست گرفته و مشغول دفاع از کشور هستند حمایت می‌کنم. ما در سوریه به دنیا آمده‌ایم و رشد کرده‌ایم، ما در سوریه باقی می مانیم و با تروریسم می‌جنگیم.

رانیا بوتروس، دختر نوزده ساله جوانی که هنوز ازدواج نکرده، مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است. نامزد این دختر ابتدا مخالف جنگیدن وی با داعش بود، اما بعد از وقوع حوادث مختلف بالاخره راضی شد.

رانیا می گوید: خیلی سخت است. اما عشق به سرزمین مادری تو را وادار می‌کند که همه سختی‌ها و سنگینی اسلحه را فراموش کنی. با وجود اینکه همه جا بوی خون و مرگ می‌دهد، اما خنده از لبهای ما نمی‌رود.

شیرو، دختر ۳۰ ساله سوری که مشغول جنگ در گروه‌های کرد علیه داعش است راجع به تمرین‌های صبحگاهی یگان‌های مدافع خلق می‌گوید. شیرو تعریف می‌کند: پیش از ورود زنان به گروهان اول آموزش می‌دهیم و داوطلبین دوره‌های آموزش نظری و عملی را پشت سر می‌گذارند. هر روز صبح تمرین داریم. هدف ما این است که زنان از نظر جسمانی آماده باشند و به راحتی اسلحه را حمل کنند. زنان ما نه تنها در کوبانی که حتی در دیگر جبهه‌های جنگ در مرز سوریه با ترکیه نیز مشغول جنگ هستند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده