دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

زنان باید در حوزه تولید و اقتصاد دیده شوند

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری البرز با اعلام اینکه زنان سهم قابل توجهی از تولید را به خود اختصاص داده اند گفت: این قشر به عنوان نیمی از جمعیت جامعه باید دراین حوزه دیده شود .

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا ،بی بی عصمت سرفرازی روز سه شنبه در دیدار با کارگران زن به مناسبت هفته کارگر در منطقه صنعتی سمین دشت افزود: امروز با توجه به هدف بزرگ ‘ اقتصاد مقاومتی ‘ در بخش اقدام و عمل زنان نیز باید همپای مردان مانند سایر عرصه های مشارکتی در گذشته حضور یابند .

وی ادامه داد: البته این حضور باید توام با تامین خدمات و رفاه برای آنان باشد بنابراین واحدهای تولیدی و صنعتی به منظور بهره مندی هرچه بیشتر از توان تولیدی بانوان باید به تامین خواسته های آنان بپردازند .

سرفرازی گفت: زنان کارگر نیز باید همپای سایر مردان و زنان در حوزه های مختلف از طرح های آموزشی بهره مند شوند بنابراین لازم است با توسعه مراکز آموزش عالی در واحدهای صنعتی این مهم تحقق یابد .

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز اضافه کرد: اکنون طرح شناسنامه سلامت کارکنان در این استان در دست اقدام قرار گرفته که زنان کارگر نیز از آن بی بهره نخواهند ماند .

سرفرازی ، توجه به زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست، توجه به حوزه روابط کار و بازار کار زنان، تامین اشتغال و حمایت اجتماعی از زنان و گسترش آموزشهای فنی و حرفه‌ای و مهارتهای کارآفرینی زنان را از جمله موضوعات پیش بینی شده در دولت یازدهم برشمرد که با همکاری بیش از پیش دستگاه های اجرایی امکان پذیر است .

دراین بازدید مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز طرح احداث مهد کودک در شهرک صنعتی سیمین دشت را برای زنان کارگر پیشنهاد کرد .

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد