زمستان فصل آخر نیست

آمدن زمستان یعنی فصل‌های گرم و روشن درراه است، یادمان باشد شکر گزاری را فراموش نکنیم. در این روزهای سرد زمستان سپید سروده‌ای از شراره کامرانی می‌تواند لطافت پاک‌ترین فصل خداوند را بیشتر و بیشتر برایمان به تصویر بکشد.

1

زمستان که از راه می‌رسد، دانه‌های  برف و باران که بر زمین می‌خورند می‌توانند بهانه‌ای باشند برای ندای بلند شکر گذاری‌مان، آمدن فصل‌ها با همه گرمی و سردی و طراوت و رنگارنگی‌شان نشان از رحمت و امید پروردگار به نمایندگانش در زمین است ، نشان از این است که هنوز خداوند برای ما حرف‌ها و نشان‌ها دارد.
آمدن زمستان یعنی فصل‌های گرم و روشن درراه است یادمان باشد شکر گذاری را فراموش نکنیم
در این روزهای سرد زمستان سپید سروده‌ای از شراره کامرانی  می‌تواند لطافت پاک‌ترین فصل خداوند را بیشتر و بیشتر برایمان به تصویر بکشد.
زمستان فصل آخر نیست
وقتی پشت این پنجره قندیل بسته
به فصل دیگری گرم است.
«ها» کن!
تا کرختی دست هایت برود،
آدم برفی
بر آب رفته است.
باور کن
با همین گیاهک سرزده از شکاف دیوار هم
می توان شاخ این برف سنگین را شکست
حساب کن
سکه های رایج این هفت سین مختصر
به گل سینه تازه ام می ارزند
بیا موهای این زن آشفته را بباف
سنبله ها جوانه می زنند
و عطر شالی بیاور
برای قوت بازوهای لاغر پسرم.
من ایمان دارم
از آخرین برف مانده بر شقیقه هامان
مزارع گندم و جو برکت می گیرند
و لبخندهای از دهن افتاده
در سفره مان تازه می شوند.

۱- شراره کامرانی متولد ۱۳۵۲ شهر خوی و فارغ‌التحصیل مقطع دکتری جامعه شناسی اقتصاد و توسعه است وی مقالاتی را در کنگره‌هایی چون جشنواره بین‌المللی ادبی آدنا، مراسم بزرگداشت یکصدمین سال تولد پروین اعتصامی در آنکارا و جشنواره بین‌المللی شعر استانبول ارائه کرده است.
«خطوط شکسته»(مجموعه شعر)، «پرنده آبی»(داستان بلند ترجمه)، «چله»(دیوان سلطان‌الشعرای ترکیه/ترجمه) و «خاطرات بی‌تاویل» از جمله آثار منتشر شده او هستند. کامرانی در جشنواره‌هایی چون جشنواره سراسری ایران ما، شعر فجر، شعر خاتم، کتاب فصل، جایزه گام اول و جایزه پروین اعتصامی را کسب کرده است.
/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده