ربات کدبانو ساخته شد

همین چند وقت قبل بود که دویدن ربات ATLAS گوگل در میان جنگل جنجالی شد. اکنون تصاویری از برنامه‌ریزی این ربات منتشر شده که توانایی آن را در انجام کارهای خانه نشان می‌دهد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایران خبر، ATLAS ربات انسان‌نمایی است که با حمایت دارپا(سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی زیر نظر پنتاگون) و توسط بوستون داینامیکس که به تملک گوگل درآمده درحال توسعه است.


به تازگی فیلمی از این ربات منتشر شد که نشان می‌داد این ربات می‌تواند در جنگل بدود و موانع را تشخیص و پشت سر بگذارد. اما حالا محققان در فلوریدا آن را طوری برنامه‌ریزی کرده‌اند که مشغول کارهای خانه شود.

در تصاویر منتشر شده این ربات مشغول جارو کردن،جابجایی اسباب و اثانیه و جمع کردن آشغال‌ها دیده می‌شود. ربات‌هایی که کارهای خانه را انجام می‌دهند بارها دیده شده‌اند اما بیشتر آنها بیشتر جاروبرقی‌های هوشمند هستند.
سرعت انجام این کارها توسط این ربات بالا نیست اما محققان برنامه‌ریز آن گفته‌اند در آینده می‌تواند پیشرفت بیشتری در این رابطه صورت بگیرد. در فیلم‌های علمی-تخیلی همیشه ربات‌های انسان‌نمایی که در خانه کمک حال انسانها هستند دیده شده‌اند و حالا به نظر می‌رسد این قضیه یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک‌تر شده است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده