راه اندازی آسایشگاه بانوان مبتلا به ام اس نیازمند اعتبار است

بجنورد- رئیس انجمن بیماران ام اس خراسان شمالی گفت: با توجه به شمار زیاد بانوان مبتلا به ام اس در استان، راه اندازی آسایشگاه نگهداری از بانوان مبتلا به ام اس در خراسان شمالی بسیار ضروری است.

0

به گزارش به دخت به نقل از مهر، سهیلا پیدا در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: با توجه به کاهش سن ابتلای افراد به بیماری ام اس در برخی استان ها، این رده سنی در خراسان شمالی ۲۵ سال به بالا است.

وی با اشاره به افزایش شمار بیماران مبتلایان به ام اس در خراسان شمالی اظهار کرد: طی شش ماهه نخست امسال ۱۷ نفر به بیماری ام اس در استان مبتلا شدند.

پیدا با بیان اینکه از این تعداد ۱۳ نفر را بانوان تشکیل می دهند، افزود: با توجه به این تعداد مبتلا، راه اندازی آسایشگاه نگهداری از بانوان مبتلا به ام اس در خراسان شمالی ضروری بوده اما نیازمند تامین اعتبار است.

به گفته وی ساخت و راه اندازی این آسایشگاه در خراسان شمالی به شش میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که متاسفانه تاکنون نیز هیچ نهادی برای کمک درساخت آن اعلام آمادگی نکرده است.

پیدا افزود: کیفیت زندگی، آرامش و دوری از استرس، پذیرش بیماری و … در بهبود بیماران مبتلا به ام اس نقش مهمی ایفا می کند.

وی درخصوص هزینه های درمان این بیماری نیز گفت: ۹۰ درصد هزینه های داروهای ایرانی این بیماران از سوی بیمه متقبل می شود.

رئیس انجمن حمایت از بیماران ام اس خراسان شمالی اظهار کرد: هم اکنون ۲۶۴ بیمار مبتلا به ام اس در این انجمن عضویت دارند که ۲۰۱ نفر آنها را بانوان تشکیل می دهند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده