دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

دومین همایش پیوند پوشش ایرانی – اسلامی اقوام کشور

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: دومین همایش پیوند پوشش ایرانی – اسلامی اقوام کشور اقدام و عمل در حوزه بانوان است.

به گزارش به دخت به نقل از مهرخانه، به نقل از روابط عمومی امور بانوان استانداری فارس، معصومه دستغیب در افتتاحیه دومین همایش پیوند پوشش ایرانی و اسلامی اقوام کشور اظهار داشت: در هفته دولت و سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل،فرصتی دست داد تا با برگزاری این جشنواره و کارگاههای تخصصی طراحی برای طراحان و متخصصان لباس، بانوان بتوانند در توسعه این هنر گام بردارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس تصریح کرد: آشنایی شرکت‌کنندگان و طراحان دوخت پوشش اقوام با سنت و هویت قومی و محلی دیگر استان‌ها و طوایف بومی و محلی از دیگر اهداف این همایش است.

دستغیب بیان داشت: در کارگاه‌های آموزشی اساتید و متخصصانبرجسته کشوری با آموزش‌های تخصصی شرکت‌کنندگان را با نحوه دوخت‌ودوز و سوزن‌دوزی و زیور آلات لباس‌های محلی و بومی آشنا می‌کنند.

وی اضافه کرد: برای پربارتر برگزار شدن این همایش در سال آینده نقش سازمان آموزش‌وپرورش و اصناف پررنگ‌تر و زمینه آموزش پوشش‌های ایرانی و اسلامی اقوام بیش از گذشته فراهم می‌‌شود.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با اعلام حضور تولیدی ها و برگزاری آموزش علمی و تخصصی در حاشیه این همایش سه روزه در قالب کارگاه تحقیق ، پژوهش و آموزش لباس های محلی با حضور ۲۵۰ نفر و ۱۸ گروه از اقوام ایرانی اعلام نمودند: جذاب سازی فضای مد و لباس در این دوره های آموزشی در نظر گرفته می شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد