سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

دوره کارورزی داوری ویژه بانوان در مسابقات سراسری قرآن ایجاد شد

مسئول کمیته بانوان ستاد راهبری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم گفت: در این دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم، دوره کارورزی داوری ویژه بانوان راه‌اندازی شد.

به گزارش به دخت به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، حامده نکوفال امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و با بیان اینکه در برگزاری این دوره از مسابقات اقدامات گسترده‌ای انجام شده است، اظهار داشت: برای نخستین بار در این دوره از مسابقات دوره کارورزی داوری ویژه بانوان برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه در برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم علاوه بر تیم داوری، دوره‌های کارورزی داوری ویژه بانوان برگزار شده است، افزود: ۱۳ نخبه قرآنی در قالب تیم کارورزی در حاشیه برگزاری مسابقات اقدام به تحلیل تلاوت‌ها می‌کنند.

مسئول کمیته بانوان ستاد راهبری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با تاکید بر اینکه این دوره از مسابقات به‌صورت المپیادی برگزار شده است خاطرنشان کرد: سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بخش خواهران از سوی ۴ گروه داوری قضاوت شده است.

نکوفال مسابقات مذکور را در رشته‌های معارف، هم‌سرایی، همخوانی، دعاخوانی، حفظ کل، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، ترتیل و قرائت عنوان کرد و افزود: داوران در تیم کارورزی، نحوه قرائت‌ها را به‌صورت توصیفی و تحلیلی در فرم‌های داوری ثبت کرده اما این فرم‌ها در امتیازات تاثیری ندارد.

مسئول کمیته بانوان ستاد راهبری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بیان کرد: مراجعه داوران اصلی به گزارشات کارورزان موجب ارتقاء دقت امتیازدهی در مسابقات می‌شود.

نکوفال، تشکیل تیم‌های کارورزی را اقدامی از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف عنوان کرد و افزود: هدف از این اقدام ساماندهی امور داوران با هدف ارتقاء سطح داوری در مسابقات مذکور است.

وی با بیان اینکه فضای برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم فضایی مطلوب بوده است تصریح کرد: حضور بانوان قرآنی در این دوره از مسابقات چشمگیر بوده و تعامل بسیار خوبی در بین شرکت‌کنندگان وجود دارد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد