چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

۹۰ درصد دختران بلوغ زودرس دارند

در گستره عمر سن بلوغ ۳ تا ۴ سال تغییر کرده و دختران و پسران زودتر بالغ می‌شوند به طوری که ۹۰ درصد دختران و ۱۰ درصد پسران زرودتر بالغ می‌شوند.

به گزارش به دحت به نقل از خبرنگار اجتماعی «نسیم آنلاین»، دکتر غلامعلی افروز، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران امروز در مراسم رونمایی سایت فرزند پرتال (پرتال جامع تربیت کودکان و نوجوانان) اظهار کرد: فرزند در ۷ سال اول زندگی خود محبت‌پذیر و عطوفت‌پذیر است و در واقع سالار و سرور رفتار پدر و مادر خود می‌باشد و بر همین اساس سن ۷ سال اول بسیار مهم است.

غلامعلی افروز
وی افزود: در گستره هستی هیچ نعمتی به اندازه امام حسین از مهر و عطوفت برخوردار نبوده به طوری که پیامبر در رفتار های خود با کودکان نحوه تربیت و رفتار با کودک را نشان داده اند.

افروز خاطرنشان کرد: ۷ سال اول زندگی کودک با خمیرمایه شخصیتف مهربانی، عدالت، احسان و صبوری شکل می‌گیرد و در ۷ سال دوم کودکان با این روش تربیت حافظه بهتری بدون ناامنی روانی همه چیز را به خوبی یاد می گیرند.

وی با بیان اینکه در اسلام بر دوران ۷ سالگی  کودک تاکید شده است، گفت: اگر در دوران ۷ سال اول کودک غنی از هر نظر شود در ۷ سال دوم تربیت او راحتر بود.

دکتر افروز خاطرنشان کرد: والدین برای رفتن فرزندانشان به مدرسه عجله نکنند چرا که کودکان باید دوران بچگی خود را طی کنند.

خاطرنشان کرد: واژه های انظباطی بچه ها را خسته می کند اما واژه های عاطف سیری ناپذیر هستند و بر همین مبنا باید به دنبال زبان عاطفی با فرزندان بود.

وی خاطرنشان کرد: پدر و مادران الگوهای موثری برای فرزندانشان هستند چرا که پسران با کسی ازدواج می کنند که منبع آرامش باشد و مانند مادرش دلسوزانه عمل کند و دختران نیز به دنبال مردانی هستند که مانند پدرانشان منبع عطوفت و آسایش باشند و بر همین اساس باید گفت پدران سنگربان و ماردان باغبان هستند.

در ادامه این نشست دکتر پورحسین عضو هیات علمی دانشگاه تهران اظهار داشت: سامانه تربیتی مناسبی در مهدکودک ها وجود ندارد و در عرصه تعلیم و تربیت به خصوص در عرصه پیش دبستانی کودکان رها هستند.

وی ادامه داد: باید به گونه ای حرکت و عمل کرد تا در عرصه کودکان هم متولی وجود داشته و به سمت تمدن نوین اسلامی برویم که یک بال آن اندیشه و گفتمان و یک بال دیگر آن سبک زندگی اسلامی است.

پورحسین تاکید کرد: متاسفانه در عرصه تعلیم و تربیت شناخت کافی وجود ندارد و اطلاعات بسیار اندک است در حالی که دین اسلام مملو از مسائل و منبع تعلیم و تربیتی است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، در پایان این مراسم سایت فرزند پرتال (پرتال جامع تربیت کودکان و نوجوانان) رونمایی شد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد