جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶

مسئول جمعیت امداد دانشجویی ـ مردمی امام علی (ع) مازندران:

خانه اشتغال برای زنان آسیب‌پذیر در ساری راه‌اندازی می‌شود

مسئول جمعیت امداد دانشجویی ـ مردمی امام علی (ع) مازندران از راه‌اندازی خانه اشتغال برای زنان آسیب‌پذیر در ساری خبر داد.

به گزارش به دخت به نقل از فارس از ساری، مریم علی‌محمدی شنبه شب در حاشیه همایش طرح مادرانه در جمع خبرنگاران درباره این طرح اظهار کرد: طرح راه‌اندازی خانه اشتغال برای زنان آسیب‌پذیر در ساری به منظور حمایت از بانوان باردار که دارای مشکلات اجتماعی هستند برگزار شد و در اجرای این طرح زمینه کاهش آسیب اجتماعی به مادران باردار کم‌بضاعت و فرزندان آنها را فراهم کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در نخستین اقدام مشکلات ۲۵۹ خانم مورد بررسی قرار گرفت که قرار است این افراد با توجه به اولویت‌بندی درمان و مراقبت شوند.

مسئول جمعیت امداد دانشجویی ـ مردمی امام علی(ع) مازندران اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای جلوگیری از سوء تغذیه مادران باردار دارای مشکلات مالی در برنامه کاری این نهاد قرار دارد که تلاش داریم بسته‌های مواد غذایی، مواد پروتئین‌دار مانند سویا، کشک و مکمل‌های دارویی مانند فولیک‌اسید و قرص آهن و ویتامین‌ها را در اختیار آنها قرار دهیم.

وی درباره جزئیات شناسایی بانوان کم‌بضاعت گفت: در مازندران شناسایی محله‌های معضل‌خیز را از سال ۹۰ در دستور کار قرار داده و در شهرهای ساری، قائم‌شهر، بابل و آمل پخش کیسه موادغذایی انجام شد.

علی‌محمدی دیگر اقدام در دست اجرای جمعیت امام علی (ع) شهرستان ساری را برگزاری کلاس برای کودکان کار در منطقه ترک‌محله و نوبنیاد اعلام کرد و افزود: این کلاس‌ها شامل مسائل تربیتی و مهارتی است که در غالب اجرای تئاتر، آموزش نقاشی، آموزش ساخت ربات و نیز کلاس‌های ورزشی پیش‌بینی شد.

وی مهم‌ترین طرح پیش‌روی جمعیت امام علی (ع) ساری را راه‌اندازی خانه اشتغال برای بانوان کم‌بضاعت و فاقد مهارت در ساری اعلام کرد و افزود: در این طرح از توانمندی بانوان در زمینه خیاطی، نمددوزی، ساخت زیورآلات استفاده می‌شود و پس از تهیه و فروش لوازم عواید آن در اختیار این بانوان قرار می‌گیرد.

مسئول جمعیت امداد دانشجویی ـ مردمی امام علی (ع) مازندران در پایان گفت: این جمعیت از مهارت‌ها و توانمندهای این بانوان در زمینه بهداشتی و مهارت‌های زندگی و ارتقاء سطح فرهنگ بانوان نیز استفاده می‌کند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد