دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر بهداشت خبر داد؛

جولان سیگار در فیلم های سینمایی ایران چند برابر شده است

معاون اجتماعی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان استعمال دخانیات در نقش بازیگران مرد، چهار برابر و در بازیگران زن فیلم های سینمایی کشور ، ۱۰ برابر شده است.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، محمد هادی ایازی روز یکشنبه در جلسه ستاد کشور مبارزه با دخانیات در وزارت بهداشت این مطلب را به استناد بررسی و تحلیل محتوا روی ۳۰۰ فیلم برتر سه دهه گذشته کشور عنوان کرد.
ایازی، افزود: در فرایند این تحقیق، هر سال ۱۰ فیلم برتر ، ارزیایی و تحلیل محتوا شده است.
وی ادامه داد: این بررسی نشان داد که میزان استعمال دخانیات در فیلم های ایرانی در دهه دوم نسبت به دهه اول در نقش مردان ، ۲ برابر و در نقش زنان، چهار برابر بیشتر شده است.
معاون وزیر بهداشت گفت: این بررسی، همچنین نشان می دهد که میزان استعمال دخانیات در فیلم های دهه سوم مورد بررسی نسبت به دهه اول در نقش مردان، چهار برابر و در زنان، ۱۰ برابر بیشتر شده است.
وی افزود: نگرانی وزارت بهداشت این است که این مساله در دهه چهارم نسبت به گذشته به مراتب بدتر شود. این موضوع را به آقای ایوبی، رئیس سازمان سینمایی کشور انتقال دادیم و از او خواستیم که ممنوعیت مصرف مواد دخانی را در فیلم های سینمایی در پروانه هایی که از این پس صادر می شود،اعمال کنند.
ایازی گفت: رئیس سازمان سینمایی کشور قول داد که این مساله را از این پس، رعایت کنند و قرار است موضوع مورد نظر را طی جلسه آینده اش با تهیه کنندگان و تولید کنندگان فیلم های سینمایی، گوشزد کنند.
وی افزود: این موضوع را به صورت جداگانه به آقای جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز منتقل کرده ایم و از او نیز خواستیم که قلیان و سیگار در فیلم های سینمایی طوری نشان داده نشود که ترغیب و تبلیغ مصرف دخانیات محسوب شود.
جلسه ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات روز یکشنبه به ریاست وزیر بهداشت در وزارت بهداشت برگزار شد.
/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد