جریمه زن سعودی به علت پخش اذان برروی موبایل به سبک شیعیان

مقامات وزارت بهداشت عربستان سعودی در اقدامی خصمانه یک کارمند زن خود را به جرم پخش اذان به سبک شیعیان از طریق تلفن همراه وی جریمه کرده‌اند.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، وزارت بهداشت سعودی یک کارمند زن شیعه خود در شرق این کشور را که در یک بیمارستان کودکان و زنان وزایمان در شهر دمام کار می کند به علت فوق الذکر جریمه مالی کرده است. رقم این جریمه برابر یا یک ماه حقوق کامل وی است.

تصویری از قبض جریمه این کارمند زن شیعه که به طور الکترونیک صادر شده در فضای مجازی پخش شده است. این زن ابرار عاصف نام دارد و به حکم صادره اعتراض نکرده تا شغل خود را از دست ندهد. در جریمه صادره علت این کار به صراحت پخش اذان به سبک شیعیان عنوان شده است.

ظاهرا زمان جریمه مربوط به اواخر ماه رمضان است، اما خبر این رویداد اخیرا منتشر شده است. بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی با اظهار خشم و نفرت از این اقدام نژادپرستانه و افراطی حاکمان سعودی، آن را نشانه ای از ظلم و ستم سعودی ها به شیعیان و نقض حقوق بشر توسط این حکومت وهابی دانسته اند.

رژیم وهابی سعودی سالهاست رفتار تبعیض آمیزی بر علیه شیعیان ساکن در شرق این کشور اعمال می کند و اعتراضات و تظاهرات آنها را نیز در چهار سال اخیر سرکوب کرده است. تلاش برای اعدام شیخ نمر روحانی برجسته شیعی و برخی از بستگان وی نمونه ای از این اقدامات ضدانسانی و ضداسلامی است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده