توصیه کمیته بین المللی پارالمپیک در مورد بانوی کماندار ایرانی

پایگاه اطلاع رسانی کمیته بین المللی پارالمپیک روز یکشنبه به علاقمندان ورزش جهان توصیه کرد: عملکرد «زهرا نعمتی» کماندار ایرانی را در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو به نظاره بنشینند.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، زهرا نعمتی عضو تیم ‌ملی تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران است. وی نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران است که موفق به کسب مدال طلا در بازی‌ های پارالمپیک شده است. او در ۲۹ می سال ۲۰۱۳ میلادی – ۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۲- در مراسم کمیته بین ‎المللی المپیک در سن پترزبورگ روسیه جایزه معتبر ورزشکار برتر پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن را از سوی «بنیاد بین ‎المللی اسپورت آکورد» دریافت کرد.
او همچنین نخستین ورزشکار ایرانی و نخستین بانوی آسیایی و سیزدهمین ورزشکار تاریخ است که توانست هم در المپیک و هم در پارالمپیک سهمیه بگیرد. نعمتی همچنین با تصمیم کمیته ملی المپیک ایران به عنوان پرچم دار ایران در بازی ‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ ریو انتخاب شد. او نخستین بانوی مسلمان معلول است که پرچمدار کاروان المپیک یک کشور شده است.
پایگاه اطلاع رسانی کمیته بین المللی پارالمپیک در گزارش خود نوشت: نعمتی یکی از مشهورترین ورزشکاران پارالمپیکی ایران است. او در بازی‌ های قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۵ موفق به کسب مدال طلا شد و به بازی‌ های المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو راه پیدا کرد.
نعمتی در لندن ۲۰۱۲ یک رکورد پارالمپیکی از خود به جای گذاشت و در ماده ریکرو انفرادی موفق به کسب مدال طلا شد. وی همچنین در رقابت های ریکرو آزاد بانوان به مدال برنز رسید.
این پایگاه اطلاع رسانی نوشت: موفقیت نعمتی باعث پوشش خبری رسانه‌ های داخلی شد و الهام بخش زنان ایرانی برای شرکت در رشته‌ های پارالمپیکی به ویژه تیر و کمان شده است.
/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده