توزیع ۵۴ هزار چادر و ۲۱۰ هزار پتو و موکت در میان زلزله‌زدگان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه طی امروز ۲۵ هزار بسته غذایی بین آسیب‌دیدگان توزیع می‌شود گفت: همچنین تعدادی چادر نیز به آسیب‌دیدگان داده خواهد شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، مرتضی سلیمی با اشاره به اینکه امروز پنجمین روز امدادرسانی به آسیب دیدگان مناطق زلزله‌زده است اظهار کرد: روز اول حادثه تنها بحث امداد و نجات را داشتیم که با تلاش نیروهای مستقر در مناطق زلزله‌زده تا قبل از ساعت ۱۶ عصر کار امداد و نجات به پایان رسید.

وی ادامه داد: صبح روز اول حادثه ۱۰ فروند بالگرد در مناطق حادثه دیده مستقر شد و به انتقال مصدومین کمک کرد. همچنین در مرحله اول ۳۵ تیم از استان کرمانشاه به مناطق آسیب دیده اعزام شده بودند که در انجام عملیات جستجو و نجات کمک کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۹ استان برای مدیریت مناطق زلزله‌زده دعوت به همکاری شدند، تصری کرد: ۸ استان دیگر نیز به عنوان ستادهای فرعی شهرستان‌های آسیب دیده مشخص شدند تا بتوانند خدمات امدادرسانی را انجام دهند.

سلیمی در ادامه گفت: تاکنون بالغ بر ۵۴ هزار تخته چادر، ۱۷۰ هزار تخته پتو، ۴۰ هزار تخته موکت و ۳۸۰ هزار قوطی کنسرو و موادغذایی بین آسیب‌دیدگان توزیع شده است.

وی در پایان اظهار کرد: دیروز نیز تیم‌های حمایت روانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای کمک به زلزله‌زدگان وارد منطقه شدند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده