دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

توجه به عفاف و حجاب در ورزشکاران مرد و زن ستودنی است

مدیر کل امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: توجه به عفاف در ورزشکاران مرد و حجاب در بانوان ورزشکار قابل ستایش و ارزشمند است.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا؛ مسعود امیری در مراسم تجلیل از ورزشکاران و مربیان اعزامی به مسابقات المپیک و پاراالمپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو برزیل افزود: این عفاف و حجاب نه تنها مانعی برای ورزش و کسب موفقیت های ورزشی نیست بلکه سلامت و موفقیت های بسیار برای زنان و مردان ورزشکار در پی داشته است.
وی اظهار کرد: ورزش در خراسان رضوی نسبت به سایر استان ها شرایط متفاوت تری دارد که بخشی از آن به خاطر وجود مضجع منور رضوی در این خطه است.
وی گفت: خراسان رضوی نخستین استانی است که به تجلیل از ورزشکاران المپیکی و پاراالمپیکی توجه داشته و این اقدام ستودنی و عاملی برای ترغیب، تشویق و دلگرمی بیشتر ورزشکاران است.
استاندار خراسان رضوی هم در این مراسم با بیان اینکه سلامت، تندرستی و آمادگی جسم و روح برای حرکت در مسیر رشد و تعالی ضرورتی اساسی است گفت: به تاکید رهبر معظم انقلاب، امر به ورزش امر به معروف است و دولت نیز در این راستا تلاش های گسترده و خوبی انجام داده است.
علیرضا رشیدیان، ورزشکاران را سفیران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی خواند و افزود: موفقیت های چشمگیر قهرمانان در عرصه های مختلف غرور ملی، تقویت وحدت و انسجام ملی را به دنبال دارد.
وی با اشاره به اثرت مطلوب فعالیت های ورزشی به ویژه ورزش های همگانی در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و سلامت جامعه اظهار کرد: تقویت همبستگی، افزایش مشارکت اجتماعی، تحکیم روابط و پیوندهای اجتماعی از دیگر پیامدهای مطلوب همگانی شدن ورزش است.
وی گفت: قهرمانان و نخبگان ورزشی کشور رسالت سنگینی بر عهده دارند چرا که به عنوان الگویی برای جامعه و سرمشق نسل جوان هستند و این مهم برای ورزشکاران این استان به دلیل انتساب به حضرت علی بن موسی الرضا (ع) ویژه است.
رشیدیان با تاکید بر لزوم برنامه ریزی در راستای ارتقای جایگاه ورزش استان در کشور افزود: تقویت فرهنگ ورزش همگانی زیربنای توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای محسوب می شود.
وی ادامه داد: به موازات توجه به ورزش های قهرمانی و پهلوانی، به منظور نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه باید به ورزش به صورت علمی و تخصصی نیز توجه شود.
وی اظهار کرد: گرچه کسب رتبه و مدال های رنگین باعث افتخار و مسرت است ولی همین که ورزشکاران ما تمام تلاش خود را برای کسب سهمیه و حضور در رقابت های قهرمانی جهان انجام می دهند قابل تقدیر است.
استاندار خراسان رضوی گفت: این استان دارای ظرفیت های بالقوه و جوانان علاقه مند و مستعد است که باید با بهره گیری از آنان زمینه را برای بروز و ظهور توانمندی های استان در حوزه ورزش فراهم کنیم.
وی خواستار توجه ویژه به ورزش در تمام سطوح اعم از مدارس، دانشگاه ها، ورزش کارگران، ورزش های حرفه ای، قهرمانی و پهلوانی شد.
وی برحمایت جدی از ورزش بانوان در استان تاکید کرد و افزود: باید زمینه تقویت و توسعه ورزش برای تمام قشرها به ویژه بانوان فراهم شود.
رشیدیان استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری بخش های غیر دولتی و خصوصی در ورزش را مهمترین راهکار برای توسعه و تقویت زیر ساخت های ورزشی دانست.
وی به روز بودن ورزشکاران و مربیان و اطلاع کامل آنان از آخرین قوانین و مقررات را ضروری خواند و بر توجه به این مهم تاکید کرد.
وی با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ اظهار کرد: باید از ورزش و برگزاری مسابقات ورزشی در این سال به عنوان ابزاری برای تقویت اخوت و برادری استفاده کرد.
استاندار خراسان رضوی گفت: به مدد رهبری های مقام معظم رهبری ، مدیریت رئیس جمهوری و تلاش های سرداران عرصه دیپلماسی و همراهی مردم، برجام به فرجام رسید و پافشاری مردم برای دستیابی به حقوق حقه خود به ثمر نشست و پوشالی بودن ادعاهای کشورهای غربی و استکبار جهانی به دنیا ثابت شد.
وی افزود: موج ایران هراسی که در دنیا شکل گرفته بود با شرایط پسا برجام و تردد شخصیت های مختلف جهانی از بین رفت و شکسته شد که باید از این فرصت برای ارائه چهره رحمانی اسلام و گفتمان انقلاب اسلامی استفاده کنیم و یکی از آن عرصه ها ورزش است.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: تاکنون اعزام دو ورزشکار از این استان به المپیک ۲۰۱۶ قطعی شده و امیدوارم چهار سهمیه دیگر را نیز کسب کنیم.
علی صبوریان افزود: در ورزش پاراالمپیکی هم شش ورزشکار و دو مربی از این استان اعزام می شوند که نسبت به مسابقات ۲۰۱۲ لندن این سهمیه تغییری نکرده است.
وی با اشاره به نقش خانواده ها در موفقیت ورزشکاران و کسب رتبه در این رقابت ها اظهار کرد: خانواده ها باید به این امر و تقویت روحیه ورزشکاران خود بکوشند.
در این مراسم از دو داور و چهار ورزشکار اعزامی به المپیک و چهار ورزشکار پاراالمپیک قدردانی شد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد