دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶

تهیه کیک تولد ۹۰ سالگی ملکه انگلیس توسط یک دختر محجبه بنگلادشی تبار

کیک تولد ۹۰ سالگی ملکه الیزابت روز پنجشنبه در حالی توسط ملکه انگلیس بریده شد که کمتر کسی فکر می‌کرد که این کیک توسط نادیا جمیر حسین دختر محجبه بنگلادشی تبار تهیه شود.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، نادیا جمیر حسین که در سال گذشته میلادی در مسابقات کشوری شیرینی‌پزی در انگلستان برنده‌شده بود، اخیرا به شکل غیرمنتظره‌ای به عنوان تهیه کننده کیک تولد ملکه معرفی شد.


ملکه انگلیس در جریان مراسم نودمین سالگرد تولدش که در وینزور برگزار شد، در حضور هزاران نفر، کیک تولدش را برید و با نادیا جمیر حسین دست داد.
نادیا جمیر حسین ساکن لیدز و دارای سه فرزند، با پیروزی چشمگیر سال گذشته‌اش در مسابقات کشوری شیرینی‌پزی در انگلستان، مبدل به یک چهره سرشناس در این کشور شده است.
نادیا حسین در برابر چشمان بیش از چهارده میلیون بیننده تلویزیونی، برنده مسابقات برتر شیرینی‌پزی کشورش شد و اولین کسی که به او تبریک گفت جورج آزبورن وزیر دارایی دولت انگلیس بود.
این زن بنگلادشی الاصل و ۳۱ ساله، پیش از آغاز مرحله پایان رقابت‌ها مسابقات کشورشی شیرینی‌پزی در انگلستان، با اشاره به نگرانی‌هایش، بیان داشته بود از نگاه منفی احتمالی مردم به مسلمانان در هراس بوده و می‌ترسیده است این موضوع بر روی کارش اثر منفی بگذارد.
نادیا جمیر حسین گفته بود: ‘من می‌ترسم مردم بگویند این زن مسلمان با روسری آمده و می‌خواهد کیک درست کند.’
نادیا حسین که علاوه بر کار آشپزی و کیک پزی‌، ستون نویس نشریات انگلیس از جمله مجله تایمز است، متولد دسامبر ۱۹۸۴ میلادی بوده و به همراه سه خواهر و دو برادرش در شهر لوتون بزرگ ‌شده است.
وی روز پنجشنبه در صفحه توئیترش نوشت که برای پخت کیک ملکه استرس زیادی داشته و شوهرش بیشترین مشوق وی برای انجام این کار بوده است.
مراسم ویژه و پرزرق‌وبرق نودمین سالگرد تولد ملکه الیزابت دوم به‌ عنوان دیرپاترین مقام سلطنت در تاریخ انگلستان از روز چهارشنبه گذشته آغاز شده است.
برای نودمین سالگرد تولد ‘الیزابت آلکساندرا ماری ویندزور’ ملکه انگلیس مراسم‌های پرهزینه و تشریفاتی تدارک دیده‌ شده و از جمله آنها مراسم امروز ( پنجشنبه) در کاخ وینزور و برگزاری ضیافت نهار با حضور باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا و همسرش در قلعه وینزور در روز جمعه است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد