تهران قهرمان رقابتهای «دو و میدانی» داخل سالن بانوان کشور شد

در پایان این رقابتها، تیم تهران با کسب ۵۳ امتیاز بر سکوی نخست ایستاد و تیم های خراسان رضوی و فارس به ترتیب با ۵۲ و ۳۳ امتیاز در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.

0

به گزارش به دخت به نقل از طرفداری، چنین تیم های گلستان، اصفهان، البرز، همدان و اردبیل نیز به ترتیب در رده های چهارم تا هشتم جای گرفتند .
نتایج بدست آمده در هفت ماده انجام شده به این شرح است:
در ماده ۴ در ۴۰۰ متر امدادی: تیم های خراسان، فارس و تهران به ترتیب به مقام اول تا سوم دست یافتند.
در ماده ۳۰۰۰ متر: زینب منصوری از فارس با زمان ۱۱:۰۵:۷۱ قهرمان شد و سمیرا خداترس از خراسان رضوی با زمان ۱۱:۱۹:۱۴ و سمیرا زمانی از همدان با زمان ۱۱:۲۳:۰۶ دقیقه به ترتیب دوم و سوم شدند.
در ماده پرش با نیزه: مهسا طیبی با ثبت رکورد ۳ متر و ۱۰ سانتیمتر و مینا پورنجار از تهران با پرشی به ارتفاع ۳ متر به ترتیب قهرمان و نایب قهرمان این ماده شدند.
در ماده پرش ارتفاع: مهدیه زعیمی از تهران با پرشی به ارتفاع یک متر و ۶۸ سانتیمتر قهرمان شد و محدثه هاشم زاده از اردبیل با یک متر و ۶۵ سانتیمتر و آیلین بابکی از گلستان با پرش یک متر و ۶۵ سانتیمتر به ترتیب دوم و سوم شدند.
در ماده پرش طول: ریحانه مبینی از اصفهان با ثبت رکورد ۵٫۴۷ متر بر سکوی نخست رقابتهای پرش طول ایستاد. مهدیه زعیمی از تهران با پرشی به طول ۵٫۳۸ متر نایب قهرمانی و وحیده کردکو از زنجان با ۵٫۲۰ متر سوم شد.
در ماده دوی ۴۰۰ متر: مریم طوسی از تهران با ثبت زمان ۵۷ ثانیه و ۱۰ صدم ثانیه قهرمان شد.زهرا بهمنی از فارس با زمان ۵۸ ثانیه و ۴۵ صدم ثانیه و زهرا مرادی از خراسان رضوی با زمان یک دقیقه و ۸۰ صدم ثانیه به ترتیب دوم و سوم شدند.
در ماده ۶۰ متر با مانع: الناز کمپانی از استان فارس با ثبت زمان ۸ ثانیه و ۷۲ صدم ثانیه قهرمان شد و رکورد ملی ایران را در این ماده به میزان دوصدم ثانیه جابه جا کرد.جمیله سیفی ازخراسان رضوی نیز با زمان ۸ ثانیه و ۷۳ صدم ثانیه نایب قهرمان و الهه سیفی از خراسان رضوی با زمان ۹ ثانیه و ۲۶ صدم ثانیه به مقام سوم رسید.
در ماده ۸۰۰ متر: سهیلا نادری از البرز با ثبت زمان ۲:۲۵:۸۲ عنوان نخست را به دست آورد. حکیمه مقیمی از فارس با زمان ۲:۲۷:۹۱ نایب قهرمان شد و الهه سیفی از خراسان رضوی نیز با زمان ۲:۲۸:۰۲ در جایگاه سوم ایستاد.
مسابقات دو و میدانی قهرمانی بانوان ایران پس از ۲۰ سال برای نخستین بار با حضور ۱۵۱ ورزشکار از ۲۹ استان در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار شد و در پایان این رقابت ها فرزانه فصیحی در دوی ۶۰ متر، سپیده توکلی در پنجگانه و لیلا رجبی در پرتاب وزنه جواز حضور در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا در قطر را به دست آوردند.
همچنین فصیحی در ماده ۶۰ متر، سپیده توکلی در پنجگانه و الناز کمپانی در ماده ۶۰ متر با مانع، رکوردهای ملی داخل سالن را جابجا کردند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده