تلاش دولت برای استفاده از توانمندی های اجتماعی بانوان مشهود است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز گفت: با بکار گیری بانوان در حوزه های تصمیم گیری کشور، تلاش دولت برای حضور پر رنگ زنان در عرصه اجتماع نمایان شد .

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا ، بی بی عصمت سرفرازی روز دوشنبه در جمع مشاوران زن فرمانداری های استان البرز در شهرستان اشتهارد افزود: در برنامه ششم توسعه نیز نگاه عدالت جنسیتی مطرح شده که این امر زمینه تحقق حضور هرچه بیشتر زنان را در عرصه های اجتماعی فراهم می کند .


وی ادامه داد: امروز زنان علاوه بر نقش تحکیم خانواده در عرصه اجتماع نیز وظایفی را همپای مردان انجام می دهند که در توسعه و پیشرفت موثر است .
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز گفت: باتوجه به اینکه زنان در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی انکارناپذیر داشتند این قشر از اجتماع نیمی از جمعیت را تشکیل می دهند که توانمندی های ویژه ای در حوزه نیروی انسانی دارند .
سرفرازی اضافه کرد: اکنون در استان البرز درصدد آن هستیم تا پیرامون سلامت زنان اقدامات ویژه ای را به سرانجام برسانیم .
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت آموزش در پیشبرد اهداف مختلف برگزاری کارگاه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی ،ایدز ،مواد مخدر ،محیط زیست و اقتصاد مقاومتی برای حوزه زنان بعنوان نیمی از جمعیت جامعه مورد توجه قرار گرفته است .
سرفرازی ادامه داد: توانمندسازی تشکل های غیر دولتی زنان و آشنایی آنان با حقوق خود و حتی دختران نیز از دیگر مولفه های مهم دراین زمینه به شمار می رود .
وی اضافه کرد: درسال جدید نیز در تلاش هستیم نمایشگاهی از دستاوردهای زنان را برپا کنیم .
سرفرازی یادآورشد: جشنواره ای نیز تا اواخر اردیبهشت ماه تحت عنوان’مهر بانو’ برگزار می شود تمام دستاوردهای زنان البرز به نمایش گذاشته شده و دراین زمینه فرمانداریهای استان البرز همراه با استانهای همجور این استان نوپا باید از آمادگی لازم برخوردار باشند.
وی گفت: برآن هستیم تا آموزش ها را نه تنها در حوزه زنان شهری بلکه روستایی نیز تعمیم دهیم بنابراین با برگزاری نشست منطقه ای که معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری نیز درآن حضور می یابد این امر دنبال خواهد شد .
سرفرازی اضافه کرد: فعالیت های انجام شده از سوی مشاوران امور بانوان و گزارشها ازطریق سامانه جامع آماری کشور پیگیری می شود.
همچنین پس از پایان این نشست از دو واحد تولیدی و صنعتی که توسط زنان آفرین اداره می شد بازدید بعمل آمد .

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده