تلاش برای تصویب لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل در مجلس نهم

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی، گفت: تلاش داریم لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل در این دوره از مجلس شورای اسلامی نهایی و به تصویب برسد چرا که در صورت رسیدن به مجلس آینده احتمال منتفی شدن آن وجود دارد.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، فاطمه رهبر در مورد آخرین وضعیت لایحه کاهش ساعت کاری زنان در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل در نوبت طرح در صحن علنی مجلس است و هنوز مشخص نیست قبل از پایان سال مطرح شود یا در سال جدید به صحن مجلس بیاید.

تلاش برای تصویب لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل در مجلس نهم

وی ادامه داد: ما تلاش داریم تا رسیدگی و تصویب این لایحه به مجلس آینده نرسد چون در این صورت احتمال منتفی شدن این موضوع وجود دارد، و اگر در این روزها نتوانیم آن را به نتیجه برسانیم در سال آینده حتما آن را به نتیجه خواهیم رساند و به شدت پیگیر این موضوع هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل با شرایط خاص یک ماده واحده دارد و بر اساس این ماده ساعت کار هفتگی زنان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قرار دادی که سرپرست خانوار هستند یا اینکه فرزند زیر هفت سال دارند، یا فرزند معلول دارند یا همسر یا فرزند آنها مبتلا به بیماری‌های صعب العلاج است با تأیید مراجع ذیربط به ۳۶ ساعت در هفته کاهش پیدا می‌کند اما حقوق و مزایای ۴۴ ساعت را دریافت می‌کنند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده