دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

ترویج سبک زندگی غربی با اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند

به گزارش به دخت به نقل از طنین یاس، کارشناس […]

به گزارش به دخت به نقل از طنین یاس، کارشناس ارشد مشاوره با توجه به اینکه بازی های محبوب ایرانیان بر روی تلفن همراه تنها جنبه سرگرمی دارد، گفت: هیچ نکته آموزشی مطابق با فرهنگ اسلامی ایرانی در آن ها یافت نمی شود بلکه مصادیق سبک زندگی غربی در آنها فراوان است.
زهرادربان کارشناس ارشد مشاوره با بیان اینکه امروزه تلفن همراه از محصولی تک کاربردی به ابزاری با کاربردهای فراوان تبدیل شده اند، گفت: امروزه از تلفن های همراه استفاده های گوناگونی چون دوربین، اینترنت، حضور در شبکه های اجتماعی، بازی های مهیج و…. استفاده می کنند.

دربان با اشاره به اینکه در گوشی های هوشمند بازی هایی هستند که به علت دارا بودن ماهیت جذاب و سرگرم کننده محبوبیت فراوانی در بین کاربران دارند، افزود: اقایان بیشتر به بازی های با مضمون سرعت و مسابقه علاقمند هستند و خانم ها بیشتر به بازی هایی با هیجان کمتر مانند پو علاقه دارند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بازی های استراتژیک در بین نوجوانان پسر محبوبیت دارد و بازی هایی با مضامین چهره آرایی و سبک زندگی مورد پسند نوجوانان دختر است.

ترویج سبک زندگی غربی با اپلیکیشن‌های گوش های هوشمند

این کارشناس ارشد مشاوره با توجه به اینکه بازی های محبوب ایرانیان بر روی تلفن همراه تنها جنبه سرگرمی دارد، گفت: هیچ نکته آموزشی مطابق با فرهنگ اسلامی ایرانی در آن ها یافت نمی شود بلکه مصادیق سبک زندگی غربی در آنها فراوان است.

دربان با بیان اینکه استفاده مستمر و طولانی مدت از این وسیله موجب از دست دادن یا کاهش حافظه و اختلال خواب آنان می شود، تصریح کرد: استفاده مداوم از تلفن‌های همراه، برای نوجوانان کم خوابی و استرس بیش از حد به بار می‌‌آورد.

وی در ادامه افزود: فرزندانی که به صورت مداوم و پشت سرهم با موبایلشان بازی می‌کند و یا اس ام اس و زنگ می زنندآسیب‌های جدی در برقراری ارتباط ر آنها ایجاد می شود.

این روانشناس همچنین تصریح کرد: بسیاری از بچه‌ها توانایی برقراری ارتباط‌های واقعی را ندارند و این امرباعث بر هم زدن روابط سالم یا ایجاد فاصله بین نسل‌ها و افراد خانواده می شود.

انزوای اجتماعی، گوشه‌گیر و خجالتی، مضرات استفاده روزانه از تلفن همراه

دربان، انزوای اجتماعی، گوشه‌گیر و خجالتی را ازمضرات استفاده روزانه از تلفن همراه عنوان کرد و افزود: انزوا و گوشه گیری فرزندان باعث آسیب رسیدن شخصیت وی می شود و موجب تشدید حالت منفعلانه وی در قبال دیگران خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: افت تحصیلی شدید، کاهش وزن به علت از بین رفتن نظام تغذیه بدن، بالا رفتن دامنه تنش های عصبی و… از معمول ترین معیار های تشخیص اعتیاد به تلفن همراه و اینترنت است.

این روانشناس با بیان اینکه بازی‌هایی در گوشی های هوشمند وجود دارد که باعث افزایش توانایی و هوش کودک شما می‌شوند، گفت: اگر تلفن همراه را دراختیار فرزندان خود قرار داده اید باید بازی های بازی های کاربردی و اسلامی را برای آنها نصب کنید.

این کارشناس ارشد مشاوره با اشاره به اینکه باید درست استفاده کردن از تلفن همراه را به فرزندان آموخت، اظهار کرد: بسیاری از بچه‌ها درست استفاده کردن از تلفن های همراه را بلد نیستند که والدین وظیفه دارند به آنها آموزش های صحیح را بدهند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد