سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶

تاکید رئیس فدراسیون فوتبال بر توسعه فوتبال بانوان

رئیس فدراسیون فوتبال خواستار بهره گیری از دانش مربیان برجسته فوتبال برای توسعه فوتبال در میان بانوان شد.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا،«علی کفاشیان» در آیین آغاز دوره های داوری فوتبال بانوان در تهران گفت: در اساسنامه فدراسیون بین المللی فوتبال – فیفا – به حضور بیشتر زنان در عرصه فوتبال تاکید شده است و به همین دلیل کنفدراسیون فوتبال آسیا – ای.اف.سی. – نیز بودجه بیشتری برای توسعه فوتبال زنان اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه در گذشته زنان در فوتبال نقش کمرنگی داشتند، گفت:‌ حضور مربیان خارجی فوتبال در کشور فرصتی مغتنمی است تا از دانش آنان استفاده کنیم و سطح دانش مربیان به ویژه در حوزه بانوان ارتقا یابد.
کفاشیان افزود:‌ برگزاری دوره های آموزشی، به داوران کمک می کند تا با آنالیز فیلم ها و اشتباهات ناخواسته ای که در حین بازی رخ می دهد، تجربه اندوزی کرده و آنها را تکرار نکنند و در قضاوت های بعدی شان عملکرد بهتری داشته باشند.
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به حضور بیشتر داوران ایرانی در میادین بین المللی، گفت: این حضور بیشتر نیازمند ارتقای سطح دانش و اطلاعات علمی داوران است و داوران باید اطلاعات فنی خود را ارتقا بخشند.
وی با بیان اینکه «‌امیدورام داوران ایران در عرصه های بین المللی و داخلی قضاوت های خوبی داشته باشند»، گفت: از دپارتمان داوری نیز انتظار است تا دوره های بیشتر و متنوع تری جهت توسعه داوری فوتبال زنان برگزار کند.
یک دوره کلاس آموزش داوری فوتبال زنان با حضور دو مدرس داوری و بدنسازی از فیفا به پنج روز در آکادمی ملی فوتبال در حال برگزاری است.
در این دوره آموزش داوری ۹ داور، ‌۲۱ کمک داور فوتبال زنان و پنج مدرس فوتبال زنان حضور دارند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد