تاکوی نرم، تاکوی برشته

نان تاکو یک نوع نان مکزیکی است که خیلی راحت میشه درست کرد و برای صبحونه یا غذاهاى نونی ازش استفاده کرد. به خانواده نشون بدید که حتی نون رو هم میشه تو خونه پخت و هیچ نیازی به نونوایی هم ندارید، بعدا انواع نان های فانتزی را هم یادتون میدم.

0

جانان فرزان/

تاکو دو مدل داره: نرم که بهش میگن “سافت تاکو” و سفت یا برشته که اسمش میشه “هارد تاکو” .

من هر دو مدلش رو درست کردم که مامان بزرگم هم راحت بتونن از مدل نرمش بخورن و بقیه خانواده هم مدل برشته اش رو بیشتر دوست داشتند؛ چون حس خوب چیپسى داره.

تاکو از سه قسمت تشکیل شده: نان،مواد گوشتى،سالاد.

اول نان تاکو که اسمش تاکو شل (پوسته تاکو  شبیه صدف است )و بهش ترتیلا(ترتیا در تلفظ اصلیش)رو خدمت تون میگم که خیلی راحته و میشه برای صبحونه یا غذاهاى نونی ازش استفاده کرد. به خانواده نشون بدید که حتی نون رو هم میشه تو خونه پخت و هیچ نیازی به نونوایی هم ندارید، بعدا انواع نان های فانتزی را هم یادتون میدم.

 

مواد لازم برای ترتیلا(ترتیا)

آرد سفید : یک پیمانه

آب ولرم : نصف لیوان

 روغن: یک چهارم لیوان

خمیر مایه فوری

نمک: یک قاشق چای خوری

شکر : یک قاشق چاى خورى

طرز تهیه:

اول خمیر مایه رو می ریزیم روی آب ولرم و نمک و شکر هم می پاشیم روش در ظرف رو می ذاریم تا گرم بمونه.

بعد از ١٠ دقیقه آرد رو بهش اضافه می کنیم و روغن تا جایی که به دست نچسبد.

مثل یک توپ گردش می کنیم و در یک ظرف دربسته قرار می دیم تا بمدت نیم ساعت استراحت کنه،خیلی نیاز به استراحت نداره.

بعد به توپ هایی به اندازه گردو ازش چونه می گیریم.

یک ماهیتابه چدن یا تفلون رو داغ داغ می کنیم بدون حتی قطره اى روغن، خمیرها رو با وردنه به قطر یک میلیمتر باز می کنیم تا گرد گرد شود و بعد مثل یک شاطر نانوا حرفه ای پهنش می کنیم کف ماهیتابه  و بعد روى دیگرش.

آن را لاى سفره میذاریم تا خشک نشود.

مواد گوشتى تاکو:

گوشت چرخ کرده ٢٠٠:گرم

پیاز: یک عدد

فلفل دلمه اى: یک عدد

پودر زیره :یک قاشق چاى خوری

پودر سیر: یک قاشق چاى خوری

نمک و فلفل و آویشن و ادویه دلخواه :به میزان لازم

همه مواد را تفت م یدهیم و ادویه ها را تنظیم می کنیم و توش اضاه می کنیم و خلاص.

سالاد مخصوص تاکو

سالاد خاصى نیست همون سالاد کاهو که با انواع کاهو ها میشه درست کرد و گوجه و خیار شور وروغن زیتون و آبلیمو و سس تند مزه دار را مخلوط می کنیم و کمی هم پنیر چدار.

تاکوى نرم رو با همون نون هایی که از لای سفره در می آوریم مواد گوشتى رو اول می ریزیم و از سالاد روی آن می گذاریم به سرعت می پیچیم و کنار هم می چینیم و سرو می کنیم.

 براى تاکو برشته یا هارد تاکو اول لازمه که مقداری روغن در ماهیتابه بریزیم و نون رو از وسط تا کنیم و با چنگک نگه داریم لایه رویى رو تا سرخ بشه و ترد ترد بشه و نصفه دیگر را هم همین طور، جوری که وقتی نان سرخ شد مثل صدف لایه آن باز بماند تا از مواد گوشتی و سالاد وسطش را پر کنیم.

تاکو انواع مختلفى داره و هیچ محدودیتی در مواد گوشتی آن نیست ،انواع گوشت هاى سرخ شده یا مرغ یا ماهى یا سبزیجات را می توان جایگزین کرد و تمام ذائقه ها و سلیقه ها را از خوردن این غذاى مکزیکی به راضی راضی کرد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده