تاریخ سازی بانوان والیبالیست ایرانی در قاره کهن

تیم والیبال بانک سرمایه ایران با پیروزی مقابل تیم پست بانک ویتنام برای نخستین بار جایگاه پنجمی باشگاه‌های آسیا را به خود اختصاص داد.

0

به گزارش به دخت به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ روز پایانی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های زنان آسیا، از ساعت ۹ و ۳۰ صبح به وقت فیلیپین و ساعت ۶ صبح به وقت ایران با برگزاری دیدار بین دو تیم بانک سرمایه ایران و پست بانک ویتنام آغاز شد.

این دیدار که مصاف دو تیم برای عنوان پنجمی مسابقات محسوب می‌شد، در پایان با برتری ۳ بر صفر شاگردان مایدا چیچیچ تمام شد تا دختران والیبال ایران برای نخستین بار در تاریخ روی سکوی پنجم آسیا قرار بگیرند. عنوانی که پیش از این توسط تیم‌های ملی والیبال بانوان ایران بدست نیامده بود.

مایدا برای آغاز این دیدار شبنم علیخانی، مائده برهانی، شکوفه موسوی، فرنوش شیخی، مهسا صابری، نگار کیانی، زینب گیوه را به میدان فرستاد. ست اول این دیدار با سرویس شبنم علیخانی آغاز شد و در ابتدا چند امتیاز پیاپی به نام شاگردان مایدا ثبت شد. بازیکنان ایران در این ست نمایش کم اشتباهی داشتند و توانستند برتری خود را در طول این ست حفظ کنند. ویتنامی‌ها در تلاش بودند که اختلاف امتیاز با تیم ایران را کاهش دهند. آن‌ها از امتیاز ۱۸ به بعد با ایران پایاپای پیش رفتند اما در نهایت این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود تیم ایران تمام شد.

در ست دوم تیم ایران نخستین پوئن را با حریفش واگذار کرد اما در ادامه کسب ۳ امتیاز متوالی از تیم بانک سرمایه منجر شد تا باز هم برتری از آن تیم ایران باشد. با تغییراتی که سرمربی تیم ویتنام در ترکیبش به وجود آورد،‌ توانست بازی را در امتیاز ۵ به تساوی بکشاند. بازیکنان تیم بانک سرمایه اما باز هم توانستند نمایش بهتر و کم اشتباه‌تری نسبت به حریف ویتنامی خود داشته باشند و در این ست هم با حساب ۲۵ بر ۱۷ برنده شدند.

ست سوم را تیم ویتنام بهتر از ایران آغاز کرد و با اختلاف ۲ امتیاز پیش افتاد. مایدا در این ست مهسا کدخدا را به جای مهسا صابری وارد زمین کرد و شبنم علیخانی هم جای خود را به نگین شیرتری داد. علیخانی در ست دوم با درد از ناحیه زانو مواجه شده بود و مایدا مجبور به جایگزین کردن پاسور دوم خود به جای این بازیکن کرد. دو تیم در امتیاز ۱۲ برابر شدند و سرمربی ویتنام تقاضای وقت استراحت کرد. پس از برابر شدن امتیازها این تیم ایران بود که از ویتنام پیش افتاد و در نهایت ۲۵ بر ۲۳ پیروز این ست شد و یه یک برد ۳ بر صفر دست پیدا کرد.

تیم ملی والیبال ایران که با نام بانک سرمایه در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا حضور پیدا کرده بود در مجموع این مسابقات در ۷ مسابقه حضور پیدا کردند که حاصل کار آن‌ها ۴ پیروزی مقابل تیم‌های کره شمالی، چین تایپه، فیلیپین و ویتنام و ۳ شکست مقابل تیم‌های چین، قزاقستان و تایلند بود. نتایجی که در نهایت منجر به قرار گرفتن این تیم در رده پنجم آسیا شد.

هفدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا، از ۱۳ شهریور با حضور ۱۲ تیم و به میزبانی فیلیپین آغاز شد و امروز به کار خود پایان می‌دهد. تیم ملی والیبال بانوان ایران که با نام بانک سرمایه در این مسابقات حضور پیدا کرده بود، پس از کسب عنوان پنجمی این مسابقات راهی ویتنام خواهد شد تا در مسابقات قهرمانی آسیا AVC کاپ حضور پیدا کند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده