پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶

بیش از نیمی از جامعه حداکثر دو فرزند دارند

مدیرکل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت:طبق آخرین آمار موجود از ۴۲۴ هزار خانوار در کشور ۱۴.۴ درصد بدون فرزند، ۱۸.۹درصد تک فرزند و ۲۰.۹ درصد دو فرزند که در مجموع ۵۴.۲درصد بوده و این به این معنا است که بیش از نیمی از جامعه حداکثر دو فرزند دارند.

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر محزون مدیرکل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور  اظهار داشت: طبق آخرین آمار موجود از ۴۲۴ هزار خانوار در کشور ۱۴.۴ درصد بدون فرزند، ۱۸.۹درصد تک فرزند و ۲۰.۹ درصد دو فرزند که در مجموع ۵۴.۲درصد بوده و این به این معنا است که بیش از نیمی از جامعه حداکثر دو فرزند دارند.

وی در ادامه گفت: در نقاط شهری با ۳۴.۶درصد در مقایسه با نقاط روستایی با ۳۰.۳ درصد تمایل بیشتری به تک فرزندی وجود دارد.

محزون با اشاره به تفاوت بین متولدین قبل از سال ۵۰ و بعداز آن در فرزندآوری افزود: در متولدین قبل از ۵۰ که ۳.۴ درصد بدون فرزند، ۳.۹درصد تک فرزند و ۱۳.۲ درصد دو فرزند که در مقابل آن متولدین بعداز این سال ۲۳.۵درصد بدون فرزند، ۳۱.۳ درصد تک فرزند و ۲۷.۲ درصد دو فرزند بوده که این میزان تمایل بیشتر به تک فرزندی را در سال‌های اخیر در کشور نشان می‌دهد.

مدیرکل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: بالا رفتن میانگین سن ازدواج و تاخیر در فرزندآوری پس از آن دو عامل مهم در تمایل به تک فرزندی در سال‌های اخیر است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد