بیش از نیمی از جامعه حداکثر دو فرزند دارند

مدیرکل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت:طبق آخرین آمار موجود از ۴۲۴ هزار خانوار در کشور ۱۴.۴ درصد بدون فرزند، ۱۸.۹درصد تک فرزند و ۲۰.۹ درصد دو فرزند که در مجموع ۵۴.۲درصد بوده و این به این معنا است که بیش از نیمی از جامعه حداکثر دو فرزند دارند.

0

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر محزون مدیرکل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور  اظهار داشت: طبق آخرین آمار موجود از ۴۲۴ هزار خانوار در کشور ۱۴.۴ درصد بدون فرزند، ۱۸.۹درصد تک فرزند و ۲۰.۹ درصد دو فرزند که در مجموع ۵۴.۲درصد بوده و این به این معنا است که بیش از نیمی از جامعه حداکثر دو فرزند دارند.

وی در ادامه گفت: در نقاط شهری با ۳۴.۶درصد در مقایسه با نقاط روستایی با ۳۰.۳ درصد تمایل بیشتری به تک فرزندی وجود دارد.

محزون با اشاره به تفاوت بین متولدین قبل از سال ۵۰ و بعداز آن در فرزندآوری افزود: در متولدین قبل از ۵۰ که ۳.۴ درصد بدون فرزند، ۳.۹درصد تک فرزند و ۱۳.۲ درصد دو فرزند که در مقابل آن متولدین بعداز این سال ۲۳.۵درصد بدون فرزند، ۳۱.۳ درصد تک فرزند و ۲۷.۲ درصد دو فرزند بوده که این میزان تمایل بیشتر به تک فرزندی را در سال‌های اخیر در کشور نشان می‌دهد.

مدیرکل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: بالا رفتن میانگین سن ازدواج و تاخیر در فرزندآوری پس از آن دو عامل مهم در تمایل به تک فرزندی در سال‌های اخیر است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط