بیش از نیمی از جامعه حداکثر دو فرزند دارند

مدیرکل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت:طبق آخرین آمار موجود از ۴۲۴ هزار خانوار در کشور ۱۴٫۴ درصد بدون فرزند، ۱۸٫۹درصد تک فرزند و ۲۰٫۹ درصد دو فرزند که در مجموع ۵۴٫۲درصد بوده و این به این معنا است که بیش از نیمی از جامعه حداکثر دو فرزند دارند.

0

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر محزون مدیرکل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور  اظهار داشت: طبق آخرین آمار موجود از ۴۲۴ هزار خانوار در کشور ۱۴٫۴ درصد بدون فرزند، ۱۸٫۹درصد تک فرزند و ۲۰٫۹ درصد دو فرزند که در مجموع ۵۴٫۲درصد بوده و این به این معنا است که بیش از نیمی از جامعه حداکثر دو فرزند دارند.

وی در ادامه گفت: در نقاط شهری با ۳۴٫۶درصد در مقایسه با نقاط روستایی با ۳۰٫۳ درصد تمایل بیشتری به تک فرزندی وجود دارد.

محزون با اشاره به تفاوت بین متولدین قبل از سال ۵۰ و بعداز آن در فرزندآوری افزود: در متولدین قبل از ۵۰ که ۳٫۴ درصد بدون فرزند، ۳٫۹درصد تک فرزند و ۱۳٫۲ درصد دو فرزند که در مقابل آن متولدین بعداز این سال ۲۳٫۵درصد بدون فرزند، ۳۱٫۳ درصد تک فرزند و ۲۷٫۲ درصد دو فرزند بوده که این میزان تمایل بیشتر به تک فرزندی را در سال‌های اخیر در کشور نشان می‌دهد.

مدیرکل دفتر اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: بالا رفتن میانگین سن ازدواج و تاخیر در فرزندآوری پس از آن دو عامل مهم در تمایل به تک فرزندی در سال‌های اخیر است.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده