سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶

یک عضو هیات علمی دانشگاه‌:

بیشترین هجمه دشمن به سبک زندگی ایرانی – اسلامی است

یک عضو هیات علمی دانشگاه‌ اردبیل گفت: بیشترین هجمه دشمن به سبک زندگی اسلامی – ایرانی است و سعی دارد با تبلیغ تنوع طلبی در ازدواج، باعث افزایش طلاق درجامعه شوند.

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، تقی دادرس منطقه اردبیل، با بیان اینکه نهاد خانواده اصلی‌ترین بنیاد تربیتی است، افزود: درطول تاریخ همیشه عده‌ای سعی داشته‌اند بنیان خانواده‌ها را هدف قرار دهند و استحکام تحکیم خانواده را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه گردانندگان شبکه‌های ماهواره‌ای سعی دارند فرهنگ و هویت جدیدی را برای ما طراحی کنند، گفت: با راه اندازی ده‌ها کانال ماهواره‌ای فجیع تلاش می‌کنند ارزش‌های دینی و اسلامی ما را از بین ببرند.

دادرس اضافه کرد: با طراحی الگوهای جدید روابط بین زن و مرد، والدین و فرزندان می‌خواهند ارزش‌های متعالی را تخریب کنند و به دنبال آن باعث از بین بردن استحام خانواده شوند. اگر استحکام خانواده از بین رود در کنار آن روابط خانوادگی و صفا وصمیمیت نیز از نابود می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه آمار طلاق درکشور افزایش یافته است، گفت: هدف اصلی ازدواج در راستای رسیدن به کمال و قرب الهی است که می‌تواند انسان را به جایگاه ارزنده و والایی برساند و این امر نشانگر وجه تمایز نگاه دین مبین اسلام به خانواده است.

دادرس در پایان با بیان اینکه انسان همواره به خانواده نیازمند است، اظهارکرد: نحوه تشکیل و بقای خانواده نقش مهمی در سعادتمندی افراد، جوامع و ملت‌ها دارد لذا باید در تحکیم بنیان‌های خانوادگی بسیار کوشید و دین اسلام در این عرصه برعواملی چون وجود ایمان و تقوا، عشق و محبت، وفاداری، اعتماد متقابل، صبر و شکیبایی، مدیریت صحیح، اخلاق نیکو، شناخت حقوق و وظایف و … در اعضای خانواده تاکید دارد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد