پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶

بزرگ‌ترین قاب تابلو خاتم دنیا رونمایی می‌شود

بزرگترین قاب تابلو خاتم جهان تا ۷ ماه دیگر رونمایی می شود.

بزرگترین قاب تابلو خاتم توسط هنرمندان شیرازی طراحی شده و در حال ساخت است و در واقع نمادی از چهار زن برگزیده جهان می باشد. این قاب تابلو به عرض ۷ و طول ۸ مترمربع در حال ساخت است.
در این رابطه هادی چابک هنرمند خاتم ساز شیرازی گفت: این قاب تابلو تلفیقی از هنرهای خاتم، قلم زنی، جوک و فیروزه کوبی می باشد که در واقع نمادی از چهار زن برگزیده عالم است.
وی ادامه داد: در این قاب تابلو تصاویری از حضرت فاطمه زهرا (س)، حضرت خدیجه (س)، بانو مریم و آسیه دیده می شود و اسامی این زنان برگزیده نیز با خاتم نوشته خواهد شد که طبق پیش بینی ها این اثر شاخص هنری به بیت رهبری تقدیم می شود.
این هنرمند شیرازی ادامه داد: این اثر هنری از چوب نارنج شیراز ساخته می شود و ۵/۴ تن وزن دارد که در حال حاضر با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه است. طبق برنامه ریزی ها تا اسفندماه امسال ساخت آن به پایان می رسد و در روز میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) رونمایی خواهد شد.چابک با بیان اینکه ۸۰ درصد از مواد اولیه این قاب تابلو توسط هنرمندان ساخته شده است، افزود: در حال حاضر کارگاه این اثر در ساختمان سازمان میراث فرهنگی کشور قرار دارد.
این هنرمند خاتم ساز شیرازی اضافه کرد: در حال حاضر ۳۲ نفر مشغول ساخت قاب تابلو خاتم هستند که ۱۲ نفر به صورت مستقیم برروی این اثر کار می کنند.چابک گفت: در ساخت این قاب تابلو از هنرهایی چون خاتم، معرق، جوک کاری، فیروزه کوبی، قلم زنی و معرق خط استفاده شده است و در واقع این اثر تلفیقی از هنرهای سنتی می باشد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد